Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Elektronická přihláška

Studujte na EKF a staňte se žádanými odborníky v ekonomických oborech. Otevřou se vám dveře do celého světa.

Nemůžete se rozhodnout? Podívejte se na naše on-line poradenství.

Bakalářské studium

Kvalitní začátek vaší profesní dráhy.

Navazující magisterské studium

Specializované vzdělání v oboru.

Doktorské studium

Příprava vysoce kvalifikovaných odborníků.

Možnosti dalšího vzdělávání

Studium MBA, kurzy nejen pro manažery i univerzita 3. věku.

12 nejčastějších otázek ke studiu

1)

Kde se můžu ubytovat?
Naše koleje jsou v kampusu VŠB v Ostravě-Porubě. Všechny informace spolu s termíny pro poslání žádosti o ubytování najdete na stránce Ubytovací služby.

2)

Zvládnu matiku?
Nemějte obavy. Na matiku u nás sice narazíte, s jejím zvládnutím vám ale rádi pomůžeme v našem Math Support Centru. Pro nové studenty také každý rok pořádáme praktické přípravné kurzy.

3)

Můžu si sestavit vlastní rozvrh?
Jen do toho! Rozvrh máte ve svých rukou. Na začátku semestru si můžete sami zvolit časy přednášek i cvičení, stejně jako vybírat mezi řadou volitelných předmětů.

4)

Jak je to se stravováním?
Přímo na naší fakultě najdete vybavený bufet, kam si můžete zajít na svačinu i oběd. A protože jsme v centru města, kolem nás je spousta výborných bister a restaurací.

5)

Mohu studovat v zahraničí?
Když budete chtít, tak rozhodně ano. Máme uzavřené dohody se 130 partnerskými univerzitami po celém světě. Od Velké Británie po Japonsko.

6)

Máte studentské organizace?
Ano! Přidat se můžete do mezinárodního klubu ESN nebo třeba Younie, která organizuje ostravský Majáles.

7)

Jak získám stipendium?
Stipendium mohou získat studenti prezenčního studia bakalářského stupně, kteří splní všechny své studijní povinnosti a jejich vážený studijní průměr ze všech předmětů je lepší než 70 bodů.

8)

Je praxe součásti studia?
KPMG, Kofola, PwC, Komerční banka, Hyundai, Liberty Ostrava a další. To je jen pár z mnoha firem, s nimiž spolupracujeme a kde se můžete už při studiu zapojit.

9)

Můžu studovat s handicapem?
Pro studenty se specifickými nároky je připravené naše centrum Slunečnice. Nabízí studijní asistenci a pomáhá zajistit kontakt s pedagogy i individuální přístup k výuce.

10)

Najdu po škole uplatnění?
Určitě i dříve. Mnoho našich studentů si najde práci ještě než dostane diplom. Pomáhá jim v tom univerzitní každoroční Veletrh pracovních příležitostí se stovkou firem.

11)

Dostanu se k vám do bakalářského studia i bez přijímaček?
Bez přijímaček to u nás nejde. Stačí ale, když projdete Scio testy Obecných studijních předpokladů. Žádné další oborové zkoušky vás nečekají.

12)

Stojí Ostrava za to?
Máme Colours of Ostrava, skvělé kavárny, sport a Beskydy na dohled. Dá se tady žít levně. A že je černá? To dávno neplatí. Dnes patří mezi nejzelenější města ČR.