Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Mezinárodní akademická spolupráce je na Ekonomické fakultě jednou z klíčových priorit.

Jen v rámci programu Erasmus+ má fakulta aktuálně uzavřeny partnerské smlouvy se 130 zahraničními univerzitami a každoročně přivítá okolo stovky studentů na krátkodobých studijních pobytech. Bezmála stovka zahraničních studentů navíc na fakultě studuje v placeném cizojazyčném studiu vedoucím k získání akademického titulu. Několik desítek studentů fakulty naopak každoročně vyjíždí na studijní pobyty a pracovní stáže do zahraničí. Kromě studentů se do mezinárodní spolupráce zapojují také akademičtí a administrativní pracovníci. Přibližně padesátka pracovníků fakulty každoročně vyjíždí na zkušenou na partnerská pracoviště a na oplátku fakulta přijímá desítky zahraničních hostů, pro něž mimo jiné již od roku 2010 pravidelně pořádá týdenní akci International Week.

K tradičním a velmi významným partnerům fakulty náleží zejména Liverpool John Moores University a Huddersfield University z Velké Británie, čínská Hubei University of Technology ve Wu-chanu, ekonomické fakulty polských technických univerzit ve městech Opole a Częnstochowa, a řada dalších.         

Vedle oblasti vzdělávání je důležitou složkou mezinárodní spolupráce Ekonomické fakulty také oblast vědy, výzkumu, a další tvůrčí činnosti.