Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Ekonomická fakulta a VŠB-TUO nabízí řadu stipendijních programů. Podporujeme nejen talentované studenty a studenty s výborným prospěchem, každá z fakult nabízí navíc i podpůrná stipendia a také stipendia pro zahraniční studium.

Motivační stipendium

Začíná to dobře! Nastoupíš k nám do prváku na Bc. a hned si můžeš přijít za daný akademický rok až na 32.000,- Kč! Stačí mít splněny a uzavřeny všechny předměty a jejich vážený studijní průměr bude vyšší než 70. A to se vyplatí! Více info najdeš zde.

Ubytovací stipendium

Jsi studentem prezenčního studia, máš to do školy daleko a potřebuješ bydlet v Ostravě (ať už na kolejích nebo v soukromí)? Vlastně můžeš bydlet i docela blízko – třeba o okres dále - a také to půjde.  

Stačí si projít a splňovat podmínky k poskytování Ubytovacího stipendia a následně jen podat žádost na Studijní oddělení.

A pozor! Toto platí i opačně – chceš-li naopak vycestovat z Ostravy do zahraničí na studijní pobyt nebo stáž, ubytování Ti do určité výše uhradíme i tam.

Stipendium na podporu mobilit

Chceš vycestovat na studijní pobyt na zahraniční univerzitu např. v rámci Erasmus+ nebo dokonce i mimo země EU (Japonsko, Kanada, Hong Kong, Peru atd.) a cesta je finančně příliš náročná? I v tomto případě jsme Ti schopni za určitých podmínek finančně vypomoci mimořádným stipendiem. Stačí se obrátit na náš tým z International Office.

Sociální stipendium

Pobíráš v rámci životní situace přídavek na dítě dle Zákona o státní sociální podpoře? Pak právě pro Tebe je určeno sociální stipendium. Nastuduj si podmínky a neváhej o něj zažádat opět na Studijním oddělení.

Stipendium studentů doktorských studijních programů

Jednoduše stipendium pro doktorandy. Je vypláceno jednou měsíčně jako plat. Informace získáte na našem Oddělení vědy, výzkumu a doktorských studií.

Mimořádná stipendia

Reprezentuješ školu/fakultu např. ve sportu, pomáháš s propagací školy, děláš s námi na individuálních projektech, jsi mimořádně talentovaný, jsi nr. 1 ve studijní skupině a významným způsobem se zajímáš o studovaný obor? Pak je pro Tebe k dispozici řada mimořádných stipendií, stačí se opět jen informovat na Studijním oddělení.

Podrobné informace o základních dostupných stipendií získáte zde a také na našem Studijním oddělení. Neváhejte se na nás obrátit.