Platnost příspěvku skončila 10. 6. 2022!

Odborná přednáška "Emerging pollutants" O tom, co laboratoře objevují ve vodním prostředí.

9. 6. 2022, 10:00 - 11:00
 UA4
 80
Odborná přednáška  "Emerging pollutants"  O tom, co laboratoře objevují ve vodním prostředí.
Přednáška doc. RNDR. Zbyňka Hrkala, CSc. (UK Praha, VÚV T.G. Masaryka Praha) Založeno na výsledcích projektu Smart Water – grant Norských fondů

O přednášejícím

Hydrogeolog. Vysokoškolský pedagog. Vědecký pracovník. Autor detektivních románů. Cestovatel. Spisovatel literatury faktu. To všechno je jeden jediný člověk – Zbyněk Hrkal. Svou vědeckou dráhu začínal ve Francii. Po návratu do Čech se dal na pedagogickou kariéru na Karlově Universitě v Praze, kde působí dodnes. Na Francii ale nezapomněl, ve službách svého bývalého zaměstnavatele projel země Střední Asie. Jeho další odborná práce ho zavedla do pouští Afriky i do džungle jihovýchodní Asie, nebo Amazonie. Poznal citlivou problematikou Středního východu jak z pohledu Izraele, tak i arabských států, když působil na palestinských územích na Západním břehu Jordánu nebo v Saúdské Arábii. Pak se dal do psaní knih, ve kterých se snaží se bořit zažité mýty.

Za publikaci Voda, včera dnes a zítra získal na mezinárodním knižním veletrhu v Praze cenu Miroslava Ivanova za nejlepší knihu literatury faktu roku 2018, stejnou cenou opětovně obdržel za knihu Stopy bílého muže v roce 2020. Tato kniha byla nominována rovněž na cenu Hanzelky a Zikmunda za nejlepší cestopis roku 2021.

Vedle UK Praha působí i na Výzkumném ústavu vodohospodářském TGM, v.v.i., kde se podílí na řešení úkolů základního a aplikovaného výzkumu a vývoje, jehož výsledky prezentuje i nabízená přednáška.

49.830799N; 18.162804E
Vloženo: 18. 5. 2022