Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2019!

Finálové "JA manažerem nanečisto 2019"

Studenti Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava se opět probojovali do finálového kola soutěže „JA Manažerem nanečisto“

O postup do finále soupeřili naši studenti se 43 dvoučlennými týmy z vysokých škol z České republiky a Slovenska. Do finálního souboje se nakonec kvalifikovalo 8 týmů, které se v úterý 11. června 2019 utkaly o první místa v pražském sídle společnosti Hewlett Packard Enterprise. Soutěž „JA Manažerem nanečisto“ představuje česko-slovenské klání  v manažerské simulační hře JA TITAN. V této hře v anglickém jazyce si studentské týmy ověřují své strategické ekonomické myšlení při řízení virtuální firmy a usilují o předstižení konkurence ve výši dosaženého zisku, prodeje a velikosti PI indexu. Studenti Ekonomické fakulty hru JA TITAN dobře znají z předmětu Manažerská simulační hra.

Od roku 2009 se mladí ekonomové z Ostravy umisťují na nejvyšších příčkách v soutěži „JA Manažerem nanečisto“ pravidelně. Nejinak tomu bylo i letos.

A co říkají ke svému umístění držitelé třetího místa? „Do soutěže jsem se přihlásil spolu se svoji spolužačkou Michaelou Červenkovou. Oba rádi soutěžíme a máme rádi situace, ve kterých musíme pracovat pod časovým nátlakem, dělat rychlá a efektivní rozhodnutí, zvažovat, jak se zachovají ostatní a domýšlet důsledky našeho jednání a právě o tom soutěž JA Manažerem nanečisto je. Ve finálovém kole jsme sice lehce zaváhali první dvě soutěžní kola, ale následně jsme správně rozpoznali situaci na trhu a perfektním výkonem stáhli náskoky našich soupeřů a obsadili nakonec pěkné třetí místo. Byla to pro nás jistě cenná zkušenost, která nám snad pomůže i v našich budoucích zaměstnáních,“ říká za tým EZOtv Jakub Demel.

Lenka Novajovská z týmu LaSol oceňuje zejména týmovou spolupráci: „V týme sa mi pracovalo výborne, s kolegyňou sme už predtým spolupracovali na rôznych školských projektoch a sme ,zohratá dvojka. Súťaž bola pre mňa veľkým prínosom, mohla som si vyskúšať rôzne rozhodnutia, ktoré vyplývali z meniacich sa podmienok na trhu, s okamžitou spätnou väzbou. Do budúcna je to určite vynikajúca skúsenosť, keďže som z oboru Management a chcela by som sa poberať práve touto cestou.“ Její týmová kolegyně Romana Špániková pak dodává: „Počas celej súťaže sme si prešli rôznymi hospodárskymi cyklami, v ktorých sme museli preukázať svoje zručnosti v procese rozhodovania sa za meniacich sa podmienok. Taktiež sme museli predvídať, aké kroky podnikne naša konkurencia a snažiť sa ju predbehnúť.“

To ale nebyly jediné nástrahy, jimž museli soutěžící čelit. Jak doplnila členka bronzového týmu Michaela Červenková, účastníci soutěže dopředu nevěděli, kdy bude hra ukončena, a proto museli dělat taková rozhodnutí, aby vytěžili co nejvíce z každého kola.

Studenti Ekonomické fakulty VŠB – TUO obsadili následující místa:

3. místo: Jakub Demel a Michaela Červenková (obor Ekonomika podniku) – firma EZOtv

5. místo: Romana Špániková a Lenka Novajovská (obor Management) – firma LaSol

Oběma týmům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu i mimoškolních aktivitách.

Vloženo: 1. 7. 2019