Na EKF vybráno 88 kg oblečení pro charitu

Jarní sbírka pro Moment Charity Shops na Ekonomické fakultě byla opravdu úspěšná.

Ekonomická fakulta VŠB-TUO v průběhu akademického roku podporuje řadu charitativních a společenských aktivit. Mezi nejvýznamnější z nich patří pravidelná spolupráce s Moment Charity Shops v podobě účasti na jarní a vánoční sbírce oblečení a věcí do domácnosti, doplňků, hraček a také sportovních potřeb.

Jarní sbírku, probíhající současně na několika fakultách naší univerzity, máme již za sebou a byla velmi úspěšná. Jen na Ekonomické fakultě se vybralo přes osmdesát osm kilogramů oblečení. Na všech fakultách VŠB-TUO to pak bylo téměř tři sta kilogramů oblečení. Dovolte nám poděkovat všem dárcům z řad studentů a zaměstnanců fakulty za jejich zapojení.

Darované oblečení a další věci nyní budou roztřízeny a prodávány v charitativních obchůdcích Moment. Výtěžek z tohoto prodeje putuje na podporu různých projektů a organizací, mezi nimiž je například Mobilní hospic Ondrášek, Kola pro Afriku, denní stacionář Žebřík a nově také Středisko rané péče v Ostravě.

Zároveň bychom všechny chtěli vyzvat k účasti na vánoční sbírce, která již tradičně proběhne na začátku prosince. Kromě dobrého pocitu z dobrého skutku totiž získáte také místo v šatníku na nové kousky od Ježíška.

Vloženo: 6. 5. 2019