Den finanční gramotnosti 2019

Škola hrou, a to doslova... Pilotní ročník soutěže pro středoškoláky pod taktovkou Ekonomické fakulty se opravdu povedl.

V pátek 15. března 2019 proběhl na Ekonomické fakultě VŠB-TUO pod záštitou Katedry financí pilotní ročník soutěže Den finanční gramotnosti. Celkem dvacet pět dvoučlenných týmů studentů středních škol nejen s ekonomickým zaměřením z Moravskoslezského a Olomouckého kraje poměřilo své síly při hře Finanční svoboda, vyzkoušelo si práci finančního poradce a otestovalo své znalosti při testu finanční gramotnosti.

Pro některé studenty byla hra Finanční svoboda úplnou novinkou, tento handicap se ale smazal hned po testovacím kole, v němž si osvojili pravidla a prošli celou hru nanečisto. V soutěžním kole cíl hry shromáždit více než tři miliony splnilo celkem jedenáct týmů, které tak prokázaly, že by práci finančního poradce v budoucnosti zvládly. V následujícím testu se pak studenti museli spoléhat na své znalosti finanční gramotnosti.

Po sečtení bodů z obou soutěžních součástí vzešlo toto pořadí: na 1. místě se v prvním ročníku Dne finanční gramotnosti umístili Adam Breitkopf a Lukáš Duda z Mezinárodní obchodní akademie Prigo, na 2. místě Roman Repka a Nicolas Špaček z Obchodní akademie Ostrava-Poruba a na 3. místě Klára Franioková a Žaneta Weberová z Obchodní akademie Český Těšín.

Všem vítězům i ostatním soutěžícím gratulujeme a doufáme, že se uvidíme příští rok na druhém ročníku Dne finanční gramotnosti.

Vloženo: 4. 4. 2019