Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Den finanční gramotnosti 2020

Škola hrou, a to doslova... V pátek 6. března proběl již druhý ročník soutěže pro středoškoláky pod taktovkou Ekonomické fakulty.

V pátek 6. března 2020 proběhl na Ekonomické fakultě VŠB-TUO pod záštitou Katedry financí již druhý ročník soutěže Den finanční gramotnosti. Celkem dvacet čtyři dvoučlenných týmů studentů středních škol nejen s ekonomickým zaměřením z Moravskoslezského poměřilo své síly při hře Finanční svoboda, vyzkoušelo si práci finančního poradce a otestovalo své znalosti při testu finanční gramotnosti.

Po úspěšném prvním ročníku akce se letos na Ekonomické fakultě sešli studenti z různých typů středních škol a gymnázií. Všichni se akce účastnili poprvé, přesto se mezi přítomnými soutěžícími našli takoví, kteří již hru Finanční svoboda znali, či ji již hráli. Ve cvičném kole proto měli jistý náskok, ten se však v soutěžním kole smazal, a při jednotlivých kolech se ze sálu ozývaly nadšené či méně nadšené reakce.

Cílem hry bylo shromáždit více než tři miliony, a tím prokázat, že by studenti práci finančního poradce v budoucnosti zvládli. V následujícím testu se pak studenti museli spoléhat na své znalosti finanční gramotnosti.

Po sečtení bodů z obou soutěžních součástí vzešlo toto pořadí: na 1. místě se v druhém ročníku Dne finanční gramotnosti umístili Ondřej Frisz a Marek Šotnar ze SPŠ, OA a JŠ s právem státní zkoušky Frýdek - Místek, na 2. místě Adam Slíva a Richard Švéda z Gymnázia Krnov a na 3. místě Martin Hrbáč a Veronika Tabášková z PRIGA.

Všem vítězům i ostatním soutěžícím gratulujeme a doufáme, že se uvidíme příští rok na dalším ročníku Dne finanční gramotnosti.

Vloženo: 12. 3. 2020