Kurz je zaměřen na seznámení se se základními pojmy manažerského účetnictví, s členěním nákladů a výnosů z pohledu manažersky orientovaného účetnictví. Kurz je dále zaměřen na využití informací manažerského účetnictví v procesu řízení, včetně řešení různých typů rozhodovacích a optimalizačních úloh. Současně bude poukázáno na úzké propojení manažerského účetnictví s controllingem. V závěru kurzu budou teoretické znalosti procvičeny na konkrétních praktických příkladech.

• vymezení základních pojmů manažerského účetnictví,
  • členění nákladů a výnosů z pohledu manažersky orientovaného účetnictví,
  • využití informací manažerského účetnictví v procesu řízení a rozhodování,
  • praktické řešení různých typů rozhodovacích úloh,
  • praktické řešení různých typů optimalizačních úloh,
  • provázanost manažerského účetnictví s nákladovým controllingem,
  • závěrečné shrnutí dané problematiky a diskuze.

po individuální domluvě

(od 14.00-19.00 hod.)

Možno i online přes TEAMS.

Rozsah a cena

2 x 5 hodin (2 dny)

Počet účastníků

min. 8 účastníků

max. 30 účastníků

Marcela Palochová

Dr. Palochová působí na Katedře účetnictví a daní Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava jako odborná asistentka, kde vyučuje kurzy Manažerské účetnictví A, Manažerské účetnictví B, Účetnictví a Mezinárodní standardy účetního výkaznictví. K oblastem jejího odborného zájmu patří problematika vnitropodnikového účetnictví, manažerského účetnictví, controllingu a mezinárodních standardů účetního výkaznictví. Těmto oblastem se věnuje také ve své pedagogické, vědecké a publikační činnosti. Dále je autorkou a spoluautorkou celé řady odborných knih, vysokoškolských skript, odborných článků a příspěvků, výsledky svého výzkumu prezentuje na tuzemských i mezinárodních konferencích a seminářích.