Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

2024 - Přehled pořádaných akcí

Exkurze v České televizi – 6. 3. 2024

Katedra účetnictví a daní pořádala exkurzi v České televizi v Ostravě. Studenti byli seznámeni s historií a vývojem televizního studia Ostrava, s tvorbou jednotlivých dokumentárních a zábavných pořadů, měli také možnost nahlédnout do jednotlivých studií, střižny a režie a mohli si vyzkoušet čtecí zařízení či se stát televizní rosničkou. 

Novela zákona o účetnictví 2025 – 18. 3. 2024

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR pořádála přednášku na téma Velká novela zákona o účetnictví od 1. 1. 2025. Přednáškou provázela Ing. Pavla Strakošová z odboru Účetnictví, oceňování a související odborné profese, MF ČR.

PWC Brunch Break - 26. 3. 2024

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s auditorskou společností PricewaterhouseCoopers pořádala akci PWC Brunch Break. Součástí této akce byla snídaně zdarma pro všechny studenty Ekonomické fakulty a možnost nechat si zkontrolovat svůj životopis.

Mýty a fakta v auditu - 27. 3. 2024

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s auditorskou společností PricewaterhouseCoopers pořádala workshop Mýty a fakta v auditu. Studenti se dozvěděli, o čem je práce v auditu, jak vypadá práce auditora, zda jim kariéra v auditu zajistí místo CFO ve střední firmě a mnohem více.

Kvalifikace ACCA - 9. 4. 2024

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci se společností ACCA pořádala přednášku na téma kvalifikace ACCA. Studenti se dozvěděli o výhodách kvalifikace ACCA a zábavnou formou si otestovali své znalosti a získali zajímavé ceny.

Jak přistoupit ke své kariéře – 23. 4. 2024

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s personalisty připravila pro studenty studijního programu a specializace účetnictví a daně odborný workshop, na kterém studenti měli možnost si vyslechnout cenné rady, jakým způsobem si vybrat vhodnou pracovní pozici v rámci studovaného programu, jaké informace uvádět do profilu a na veřejné portály, jak strukturovat svůj životopis, průvodní dopis a hlavně, co dělat a nedělat u pohovoru v rámci výběrového řízení. Studenti mohli pokládat průběžně dotazy a dozvěděli se zajímavé informace. 

2023 - Přehled pořádaných akcí

Jak přistoupit ke své kariéře – 26. 1. 2023

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s personalisty připravila nejen pro studenty studijního programu a specializace účetnictví a daně odborný workshop, na kterém studenti měli možnost si vyslechnout cenné rady, jakým způsobem si vybrat vhodnou pracovní pozici v rámci studovaného programu, jaké informace uvádět do profilu a na veřejné portály, jak strukturovat svůj životopis, průvodní dopis a hlavně, co dělat a nedělat u pohovoru v rámci výběrového řízení. Studenti mohli pokládat průběžně dotazy a dozvěděli se zajímavé informace. 

Otestuj si své znalosti v oblasti účetnictví a daní – 21. 3. 2023

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci se společností ACCA připravila workshop, na kterém si studenti zábavnou formou mohli otestovat své znalosti v problematice účetnictví, daní a financí a vyhrát zajímavé ceny.

Víte, kdo je to CFO? – 28. 3. 2023

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci se společností KPMG připravila workshop, na kterém se studenti dozvěděli odpovědi na otázky: Víte, kdo je to CFO a s kým jedná? Čím se zabývá v oblasti účetnictví, daní a statutárního auditu? S čím se potýká a kdy se tomu musí věnovat? Současně se studenti dozvěděli základy účetní a daňové problematiky včetně příkladů z vlastní praxe a základních termínů, které auditoři a účetní a daňoví specialisté využívají při každodenní práci.

Víte, co jsou to Kryptoměny? - 23. 10. 2023

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s Katedrou ekonomie a poradenskou společností V4 Group připravila odborný workshop, na kterém studenti měli možnost se seznámit s problematikou kryptoměn, a to nejen z pohledu současného vývoje, ale i z pohledu způsobu účtování kryptoměn, zdanění kryptoměn a také využití kryptoměn v obchodním styku.

Soutěž o nejlepší diplomovou práci - akademický rok 2022 - 2023

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci se společností V4 Group připravila pro studenty studijního programu Finance a účetnictví, specializace účetnictví a daně soutěž o nejlepší diplomovou práci. Nejlepší diplomové práce byly oceněny finančními cenami.

Jak se stát daňovým poradcem a vše o profesi daňového poradce - 21. 11. 2023

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s Komorou daňových poradců pořádala přednášku na téma: Jak se stát daňovým poradcem a vše o profesi daňového poradce. Studenti se dozvěděli mimo jiné i praktické zkušenosti a rady s touto profesí. 

Deloitte College: Meet the Audit team – 28. 11. 2023

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s auditorskou společností Deloitte pořádala akci Deloitte College, na které studenti poznali: jak vypadá práce auditora v praxi; jaké metody a postupy jsou při finančním auditu využívány; k čemu auditorům slouží datová analýza; jak probíhá celý proces finančního auditu. Součástí akce byla možnost si vyzkoušet různé příklady z praxe pod vedením auditních manažerů. 

Technologie postavené na internetu věcí a umělé inteligenci pro handicapované osoby – 30. 11. 2023

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci se společností Benetronic pořádala v rámci předmětu Účetnictví nestátních neziskových organizací přednášku o vývoji nových technologií postavených na internetu věcí a umělé inteligenci tzv. inteligentních kompenzačních pomůcek pro handicapované osoby.

Duel 9. ročník - 1. 12. 2023

Katedra účetnictví a daní, Katedra financí a Katedra podnikohospodářská pořádala pro studenty obchodních akademií a středních škol s ekonomickým zaměřením soutěž Duel. Studenti měli možnost otestovat si znalosti a schopnost řešit reálné situace v oblasti účetnictví a daní podnikatelských subjektů, financí a podnikové ekonomiky. Byly vyhodnoceny 3 nejlepší soutěžní týmy, které získali hodnotné ceny, ale i všichni účastníci soutěže získali drobné ceny.