Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Exkurze v České televizi – 6. 3. 2024

Katedra účetnictví a daní pořádala exkurzi v České televizi v Ostravě. Studenti byli seznámeni s historií a vývojem televizního studia Ostrava, s tvorbou jednotlivých dokumentárních a zábavných pořadů, měli také možnost nahlédnout do jednotlivých studií, střižny a režie a mohli si vyzkoušet čtecí zařízení či se stát televizní rosničkou. 

Exkurze v Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích

Dne 10. 5. 2022 pořádala Katedra účetnictví a daní Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava, pro studenty programu a specializace Účetnictví a daně, exkurzi do společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích. Po zhlédnutí krátkého prezentačního filmu a představení společnosti studenti absolvovali prohlídku závodu, zahrnující halu lisovny, svařovny a finální montáže. Pro všechny zúčastněné to byl velice zajímavý a nevšední zážitek.

Exkurze2 2022

Exkurze1 2022

Exkurze v Liberty a. s. Ostrava

Dne 5. 11. 2019 pořádala Katedra účetnictví a daní Ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava, při příležitosti konání workshopu AKTUÁLNÍ NOVINKY A TÉMATA Z ÚČETNICTVÍ A DANÍ – ANEB VÍTE, CO NÁS ČEKÁ V BUDOUCNOSTI? exkurzi do společnosti Liberty a.s. Ostrava. Studenti absolvovali prohlídku závodu a dozvěděli se spoustu zajímavých informací. Pro všechny zúčastněné to byl jistě velice zajímavý a nevšední zážitek.

image002

Exkurze v Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích

Dne 3. 5. a 10. 5. 2016 pořádala Katedra účetnictví Ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava, při příležitosti 25. výročí založení katedry, pro studenty závěrečných ročníků, exkurzi do společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích. Po zhlédnutí krátkého prezentačního filmu a představení společnosti studenti absolvovali prohlídku závodu, zahrnující halu lisovny, svařovny a finální montáže. Pro všechny zúčastněné to byl velice zajímavý a nevšední zážitek.

 

Exkurze v ČESKÉ TELEVIZI, Televizní studio Ostrava

Dne 28. 4. 2016 a 3. 5. 2016 pořádala Katedra účetnictví Ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava, při příležitosti 25. výročí založení katedry, exkurzi v Televizním studiu Ostrava, České televize pro studenty st. oboru Účetnictví a daně. Studenti byli seznámeni s historií a vývojem televizního studia Ostrava, s tvorbou jednotlivých dokumentárních a zábavných pořadů a měli také možnost nahlédnout do jednotlivých studií, střižny a režie.


Exkurze v MIKO international s.r.o.

Ve čtvrtek 14. 1. 2016 v 8,30 hod a v 10,30 hod pořádala katedra účetnictví, při příležitosti 25. výročí založení Katedry účetnictví Ekonomické fakulty VŠB - TU v Ostravě, exkurzi do společnosti MIKO International s.r.o., která vyrábí medové dorty MARLENKA a další produkty podle staroarménské rodinné receptury. Této exkurze se zúčastnili studenti 3. ročníku bakalářského studia a 2. ročníku nav. magisterského studia, st. obor Účetnictví a daně, kteří byli seznámeni s historií a vývojem společnosti a měli možnost všechny výrobky společnosti také ochutnat, poté absolvovali rovněž prohlídku výrobního procesu.


Exkurze v ČESKÉ TELEVIZI, Televizní studio Ostrava

Dne 11. 9. 2014 pořádala Katedra účetnictví Ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava exkurzi v Televizním studiu Ostrava, České televize. Členové katedry s rodinnými příslušníky byli seznámeni s historií a vývojem televizního studia Ostrava, s tvorbou jednotlivých dokumentárních a zábavných pořadů a měli také možnost nahlédnout do jednotlivých studií, střižny a režie.

 

Exkurze ve společnosti Crystalex, a.s. - Sklárna Karolinka

Ve dnech 17. 10. 2013 - 18. 10. 2013 pořádala Katedra účetnictví Ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava ve Velkých Karlovicích odborný workshop „Současné trendy v účetnictví a daních - interakce teorie a praxe". V rámci této akce se také konala dne 17. 10. 2013 v 10,30 hod společná exkurze ve společnosti Crystalex, a.s. - Sklárna Karolinka. Účastníci exkurze se seznámili se zajímavou historií sklárny, výrobním procesem a měli také možnost navštívit samotný provoz sklárny.

Exkurze-sklarna-karolinka-2 

Exkurze v MIKO international s.r.o.

V úterý 19. 3. 2013 v 15 hod pořádala katedra účetnictví, při příležitosti 22. výročí založení Katedry účetnictví Ekonomické fakulty VŠB - TU v Ostravě, exkurzi do společnosti MIKO international s.r.o., která vyrábí medové dorty MARLENKA a další produkty podle staroarménské rodinné receptury. Členové katedry s rodinnými příslušníky byli seznámeni s historií a vývojem společnosti a měli možnost všechny výrobky společnosti také ochutnat, poté absolvovali rovněž prohlídku výrobního procesu.

Exkurze katedry účetnictví – NKP Dolní oblast Vítkovice

V pátek 21. 9. 2012 v 9 hod pořádala Katedra účetnictví na Ekonomické fakultě VŠB - TU v Ostravě při příležitosti 35. výročí založení Ekonomické fakulty VŠB - TU v Ostravě exkurzi do národní kulturní památky Dolní oblast Vítkovice.
Pedagogové a rodinní příslušníci absolvovali velmi zajímavou trasu "velkého okruhu", která vede od Dolu Hlubina ke koksovně a Vysoké peci č. 1. Díky průvodci exkurze se zajímavým výkladem a také díky vyjížďce výtahem na vysokou pec se pro všechny stala exkurze opravdu zážitkem.

Exkurze Vítkovice 2012

Kofola - Exkurze do společnosti Kofola, a.s. v Krnově

Dne 19. 5. 2011 pořádala Katedra účetnictví exkurzi do společnosti Kofola, a.s.. Kromě diskuze nad účetní a daňovou problematikou členové katedry s rodinnými příslušníky absolvovali rovněž prohlídku výrobního procesu.

Exkurze Vítkovice 2012

Exkurze v Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích

Dne 21.1. 2011 se kolektiv Katedry účetnictví EKF VŠB-TU v Ostravě se svými rodinnými příslušníky a přáteli zúčastnil zajímavé exkurze do společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích, která se konala při příležitosti 20. výročí založení této katedry. Po zhlédnutí krátkého prezentačního filmu a představení společnosti jsme absolvovali prohlídku závodu, zahrnující halu lisovny, svařovny a finální montáže. Pro všechny zúčastněné to byl velice zajímavý a nevšední zážitek.

Exkurze Vítkovice 2012

null