Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Katedra účetnictví
a daní

Katedra zaštiťuje studijní program "Účetnictví a daně“ v bakalářském studiu a dále specializaci "Účetnictví a daně" v navazujícím magisterském studijním programu "Finance a účetnictví".

Připravujeme

Novela zákona o účetnictví 2025 - 18. 3. 2024

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s Ministerstvem financí ČR pořádá přednášku na téma Velká novela zákona o účetnictví od 1. 1. 2025, a to dne 18. 3. 2024 v 9.00 – 10.30 hod. v místnosti C343. Přednáškou bude provázet Ing. Pavla Strakošová z odboru Účetnictví, oceňování a související odborné profese, MF ČR.

Na přednášku se není nutné dopředu hlásit, ale počet míst je omezen kapacitou místnosti.

Snídaně s auditorskou společností PWC - 26. 3. 2024

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s auditorskou společností PricewaterhouseCoopers pořádá akci Snídaně s PWC, a to dne 26. 3. 2024 v 8.00 – 10.45 hod. v místnosti E115. Součástí této akce je snídaně zdarma pro všechny studenty Ekonomické fakulty.

Na akci se není nutné dopředu hlásit.

Auditorem nanečisto s PWC - 27. 3. 2024

Katedra účetnictví a daní ve spolupráci s auditorskou společností PricewaterhouseCoopers pořádá workshop Auditorem nanečisto, a to dne 27. 3. 2024 v 14.15 – 17.30 hod. v místnosti E115.

Studenti se dozví, jak vypadá výběrové řízení do PwC auditu, vyzkouší si různé case study, zjistí jak probíhá reálný audit a mnohem více.

Na akci je nutné se předem hlásit (bližší informace budou brzy zveřejněny). 

Přípravný kurz účetnictví - září 2024

Katedra účetnictví a daní nabízí studentům přípravný kurz účetnictví, který je koncipován jako úvod do problematiky účetnictví s vysvětlením základů účetnictví a je určen především pro studenty gymnázií a studenty jiných typů středních škol, kteří v rámci středoškolské výuky neměli předmět Účetnictví.

Cílem přípravného kurzu je lépe studentům vysvětlit a přiblížit základní principy, formu a vedení účetnictví, typologie účtů a účtování základních účetních případů. Intenzivní kurz umožní studentům získat znalosti a přehled k lepšímu pochopení učiva z účetnictví, které pak bude požadováno na zápočtu a u zkoušky z předmětu Účetnictví a daně, popřípadě Účetnictví A, Účetnictví B.

Přihlášku zašlete na e-mailovou adresu: jana.hakalova@vsb.cz