Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Katedra účetnictví
a daní

Katedra zaštiťuje studijní program "Účetnictví a daně“ v bakalářském studiu a dále specializaci "Účetnictví a daně" v navazujícím magisterském studijním programu "Finance a účetnictví".

Připravujeme

13. září – 23. září 2021

Katedra účetnictví a daní nabízí studentům přípravný kurz účetnictví, který je koncipován jako úvod do problematiky účetnictví s vysvětlením základů účetnictví a je určen především pro studenty gymnázií a studenty jiných typů středních škol, kteří v rámci středoškolské výuky neměli předmět Účetnictví.

Cílem přípravného kurzu je lépe studentům vysvětlit a přiblížit základní principy, formu a vedení účetnictví, typologie účtů a účtování základních účetních případů. Intenzivní kurz umožní studentům získat znalosti a přehled k lepšímu pochopení učiva z účetnictví, které pak bude požadováno na zápočtu a ke zkoušce z předmětu Účetnictví a daně, popřípadě Účetnictví A, B.

7. dubna 2021

Pozvánka na webinář ACCA, KPMG a katedry účetnictví a daní na téma Dopady pandemie COVID-19 v účetnictví a daních podnikatelských subjektů

Dne 7. 4. 2021 v 8 hodin na MS Teams, bude pro Vás katedra účetnictví a daní pořádat webinář na téma „Dopady pandemie COVID-19 v účetnictví a daních podnikatelských subjektů“, který je organizován mezinárodní asociací ACCA v České republice společně s členkou ACCA Ing. Kateřinou Richtigovou ze společnosti KPMG a Katedrou účetnictví a daní na Ekonomické fakultě VŠB-TU v Ostravě, a to při příležitosti 30. výročí založení této katedry.
Webinář je určen pro studenty všech ročníků a pro zájemce o problematiku účetnictví a daní z řad pedagogů.

TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI.