Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Kvalitu výuky v Hogeschool Gent hodnotím velmi kladně. Studenti mají možnost dozvědět se informace, které se v Česku neprobírají. Profesoři jsou zde ke studentům vstřícní a mají i mezinárodní pracovní zkušenosti, tudíž získáte mnohem širší přehled. Navíc stesk po domově můžete zapít dobrým pivem, nebo zajíst tou nejlepší čokoládou. 

GABRIELA HANKEOVÁ, Marketing a obchod, 

HOGENT, Gent, Belgie

Dubrovník je skvelým miestom pre štúdium a zážitky pre ľudí, ktorí chcú objavovať históriu a spoznávať nové miesta. Nájdete tu miesto na zábavu v menšom kruhu erazmových spolužiakov. Od septembra 2020 sú v Dubrovníku novo postavené moderné koleje, na ktorých môžete bývať a nebudete si musieť hľadať ubytovanie sami. Učitelia sú ústretoví a priateľskí. Určite Dubrovník odporúčam každému, kdo má rád krásne západy slnka pri hladine mora..

KRISTÍNA  GABRIŠOVÁ, Podniková ekonomika

University of Dubrovnik, Chorvatsko

Pobyt v Singapuru byl jednoznačně tím správným krokem k rozšíření si obzorů a poznání kompletně nového prostředí. Hlavní motivací bylo poznat nejvyspělejší zemi na naší planetě a zároveň se porovnat s tamními studenty. Jako jednoznačně nejzajímavější zkušenost bylo studium v období pandemie a můžu říct, že Univerzita byla kompletně na tuto skutečnost připravena, což mě mile překvapilo. Pobyt jednoznačně doporučuji všem odvážným, kteří se nebojí poznávat nové kultury a země.

VOJTĚCH MEIER, Management,

Nanyang Technological University, Singapur

Erasmus na belgické univerzitě HOGENT byl zatím mým největším dobrodružstvím v životě. Nejenže jsem zde potkal spoustu skvělých lidí a samotou jsem netrpěl ani přes karanténu, ale navíc jsem zde nabyl vědomosti, které bych jinde jen tak nezískal. Učitelé zahraničních studentů jsou zde velmi vstřícní a výuku obohacují svými bohatými zkušenosti z praxe. Erasmus mi otevřel oči a dal spoustu drahocenných zkušeností, které bych nezískal, kdybych nevystoupil z mé komfortní zóny v pohodlí domova.

ONDŘEJ  LAMPA, Marketing a obchod, 

HOGENT, Gent, Belgie

Klasická korejská univerzita s nejhezčím kampusem, jaký jsem kdy viděl. Keimyung nabízí spousty zajímavých předmětů z různých oborů, ale univerita je zaměřená spíše na strojírenství, ekonomii a sociální vztahy. International Office velmi dobře komunikuje se studenty, odpoví Vám na všechny otázky a vždycky Vám pomůžou. 

ONDŘEJ  ŠPERNOGA, Management

Keimyung University, Korea

Studovala jsem na UCD Michael Smurfit Graduate Business School. Studium bylo v době koronavirové krátké, ale velmi se mi tam líbilo. Nejvíce se mi líbilo výzkumné centrum pro doktorské studenty přímo v samotném srdci školy. Měli jsme k dispozici asi 3 místnosti formou open space, kde jsem trávila čas spolu s ostatními PhD studenty a pracovala na své dizertační práci. Byla to pro mě obrovská zkušenost a určitě studium ráda doporučím dále.

ADÉLA  ŠPAČKOVÁ, Finance

University College Dublin, Irsko

Studium na univerzitě v Poznani bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. I přes pandemickou situaci jsem poznala spoustu nových lidí, získala nové pohledy na problematiku mého oboru a zároveň získala neocenitelné zkušenosti. I když je Polsko pro nás skoro "za rohem", není to moc oblíbená destinace českých studentů, a možná
nezažijete takovou exotiku jako třeba ve Španělsku nebo v Koreji, ale Poznań je skvělé studentské město, která má rozhodně co nabídnout.

PATRICIE KUBALÁKOVÁ, Marketing a obchod,

The Poznan University of Economics and Business, Polsko

Během studia na EKF jsem do zahraničí vyjel na (zatím) tři pobyty a není možné je patřičně shrnout v pár větách. Ačkoliv se částečně odehrávaly během pandemie, i tak mi přinesly spoustu nečekaných zážitků, nových známých z celého světa, výrazné zlepšení angličtiny a zahraniční diplom. Každý z nich byl především úplně jiný. 

Na pobytu v Sofii se mi nejvíce líbil studentský život v kampusu a možnost levně cestovat do dalších zemí. Naopak ve Velké Británii jsem dostal možnost strávit rok na velké moderní univerzitě v klidném anglickém městě uprostřed přírody. Aktuální pobyt v Aténách je ze všech tří nejvíce poznamenaný pandemickou situací.  I tak rozhodnutí vyjet rozhodně nelituji, protože jsem stihl navštívit všechny hlavní památky, několik řeckých ostrovů a na zkoušky jsem se učil na pláži.

Pro studenty Ekonomické fakulty považuji za velmi přínosné, že bez ohledu na vybranou zemi nové znalosti nezískají jen studiem samotným, ale také tím, že rozdíly v různých ekonomických aspektech uvidí na vlastní oči.

ADAM FALDYNA, Marketing a obchod,

University of Piraeus, Řecko