Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

       

                                Seznam uskutečněných mobilit na EkF dle oborů (formát XLSX)

     OIP    Databáze zkušenosti studentů vyjíždějících do zahraničí.

 YouTube-Logo       Videa našich studentů ze zahraničních pobytů

cropped-LOGO_BILE_POZADIJaké zkušenosti přináší Erasmus? - Sokolská 33 

Nedala jsem na předsudky lidí o studiu v Maďarsku, a díky tomu jsem zažila nezapomenutelný semestr!

Szeged patří studentům z celého světa. Ukazuje to už jen to, že zde není hlavní kampus, ale fakulty a univerzitní budovy jsou rozmístěny po celém městě. Se studentskými cenami za jídlo a rozmanitými možnostmi pro trávení volného času se zaručeně setkáš každý den. Na své si přijde opravdu každý. Univerzita je zapojena do mnoha programů a má partnerství se zeměmi z celého světa. Díky tomu je nabídka, ať už univerzitních i volnočasových aktivit pestrá. Musím vyzdvihnout připravenost univerzity na freshmany, a také ESN, které Erasmu náleží. Výuka probíhá jak teoreticky, tak i na praktických příkladech.

Navíc se University of Szeged stala podle nových žebříčků nejlépe hodnocenou univerzitou v Maďarsku, a to bude dobře vypadat v Tvém CV.

Není na co čekat. Sbal se a vyraz do Szegedu!

PS: V případě dotazů mě neváhej kontaktovat na sociálních sítích. Semestr v Szegedu naprosto předčil mé očekávání.

Vanessa Hawigerová, Marketingová komunikace, University of Szeged - Maďarsko

Zahraničný výjazd mi otvoril dvere do života a zdokonalenie sa hlavne v jazyku. Hong Kong samotný je mestom vibrácií a doslova 24/7 sa tu dajú robiť rôzne aktivity. Je to mesto plné energie, ale na jeho kraji sa  nachádza aj veľa pláží, preto vie ponúknuť aj tiché miesta na odpočinok.  Veľkou výhodou v Hong Kongu je, že národným jazykom je angličtina. Štúdium je tu samozrejme dôležité, ale hlavné na vycestovaní je spoznanie nových priateľstiev, ktoré sú z rôznych kútov sveta ako napríklad Kazachstán, Nepál, Japonsko, Kórea, Filipíny. Zážitky na mobilite Vám dajú nezabudnuteľný pocit zmeny vo Vašom živote. 

DENIS TOMA, Účetnictví a daně

Hong Kong Baptist University

Semestr v nádherném městě, ve kterém je navíc každý čtvrtý obyvatel student. V noci město žije od pondělí do pátku a o víkendu je ideální čas na procestování Belgie, Nizozemí, Francie atd. Všechny předměty mi byly uznány a nahradily semestr v Česku. Navíc jsem se vrátil s kontakty na přátele po celé Evropě a výraznou položkou v CV na kterou firmy slyší.

JAKUB KARAS, Mezinárodní ekonomické vztahy, 

HOGENT, Gent, Belgie

Společnost, kde sama nyní dokončuji svou pracovní stáž, se jmenuje Legalis Global a sídlí v moderní budově v Budapešti. Pozice, na které se přesně nacházím se jmenuje HR/Recruitment & Marketing Assistant.  V rámci této pozice jsem si vyzkoušela řadu úkonů zabývající se HR, Recruitmentu, Marketingu, ale jako studentka oboru Účetnictví a daní jsem zde uplatnila i své znalosti z tohoto oboru.  Po mé kladné zkušenosti se stáží v této společnosti jsem se rozhodla Vám napsat doporučení této nabídky i dalším studentům. Jedinou podmínkou je délka stáže, která je minimálně na 3 měsíce a déle. Pracovní jazyk je angličtina, která by měla být alespoň na úrovni C1, a to pro snadnou komunikaci s konzultanty společnosti. Čeština se mi zde však překvapivě také velice osvědčila, neboť společnost působí globálně a někteří klienti této společnosti pochází také z České republiky. 

Budapešť, Maďarsko

Studijní pobyt na zahraniční univerzitě ve francouzském Lyonu bych hodnotila jako jednu z mých nejlepších zkušeností doposud. Nejtěžší je sebrat odvahu a pustit se do procesu, ale když opravdu vyjedete, otevře Vám to oči a zjistíte o sobě nové věci.Francii a přímo lokalitu Lyonu jsem si vybrala nejen kvůli výbornému jídlu a studentskému životu, ale také s cílem zlepšit si komunikační dovednosti, především ve francouzštině. I přesto, že jsem zůstala v Evropě, zvyky a kultura ve Francii se různí od české. První měsíc je vždy ve znamení poznávání nového místa, lidí a adaptování se do nové kultury, ale během pár týdnů si najdete kamarády nejen mezi místními, ale mezi studenty z různých koutů světa.

BRIGITA PÁLENÍKOVÁ, Mezinárodní ekonomické vztahy, 

Université Catholique de Lyon,Francie

Studium v Jyväskyle mi přineslo spoustu nových zážitků. Poprvé po roce a půl probíhal semestr prezenčně a výuka byla koncipována tak, aby teorie vždy byla převedena do praxe. Učitelé byli velmi ochotní a neustále upozorňovali na to, že jim můžeme psát e-maily nebo se v hodině na cokoliv zeptat. Mohu říci, že jsem se toho během zahraničního pobytu naučila mnoho a finské coffee breaky mi tedy rozhodně budou chybět. Zároveň nelituji toho, že jsem si zvolila právě Finsko, protože finská příroda, mentalita lidí a čistota vás jednoduše dostanou. 

KRISTÝNA ČERVENKOVÁ, Marketingová komunikace, 

University of Applied Sciences, Jyväskylä, Finsko

Studium na UDEM v druhém největším městě Mexika, Monterrey, mi rozhodně přineslo mnoho do života. Kromě výrazného zlepšení španělštiny, jsem také poznala spoustu zajímavých a inspirativních lidí a jejich kulturu. I přes pandemickou situaci bylo možné si pobyt naplno užít, protože Mexiko bylo jednou ze zemí s nejmírnějšími restrikcemi. Výuka ale probíhala online, a tak jsem se s ostatními studenty mohla setkávat jen mimo kampus. Zorganizovali jsme spoustu výletů v okolí tohoto nádherného hornatého města a mnoho dalších akcí. Učitelé byli velmi ochotní a vstřícní a nabídka předmětů rozmanitá. Studijní pobyt v zahraničí stoprocentně každému doporučuji, protože je to jedinečná zkušenost přinášející neopakovatelné zážitky.

MICHAELA KABOURKOVÁ, Mezinárodní ekonomické vztahy, 

UDEM,Mexiko

Kvalitu výuky v Hogeschool Gent hodnotím velmi kladně. Studenti mají možnost dozvědět se informace, které se v Česku neprobírají. Profesoři jsou zde ke studentům vstřícní a mají i mezinárodní pracovní zkušenosti, tudíž získáte mnohem širší přehled. Navíc stesk po domově můžete zapít dobrým pivem, nebo zajíst tou nejlepší čokoládou. 

GABRIELA HANKEOVÁ, Marketing a obchod, 

HOGENT, Gent, Belgie

Dubrovník je skvelým miestom pre štúdium a zážitky pre ľudí, ktorí chcú objavovať históriu a spoznávať nové miesta. Nájdete tu miesto na zábavu v menšom kruhu erazmových spolužiakov. Od septembra 2020 sú v Dubrovníku novo postavené moderné koleje, na ktorých môžete bývať a nebudete si musieť hľadať ubytovanie sami. Učitelia sú ústretoví a priateľskí. Určite Dubrovník odporúčam každému, kdo má rád krásne západy slnka pri hladine mora..

KRISTÍNA  GABRIŠOVÁ, Podniková ekonomika

University of Dubrovnik, Chorvatsko

Pobyt v Singapuru byl jednoznačně tím správným krokem k rozšíření si obzorů a poznání kompletně nového prostředí. Hlavní motivací bylo poznat nejvyspělejší zemi na naší planetě a zároveň se porovnat s tamními studenty. Jako jednoznačně nejzajímavější zkušenost bylo studium v období pandemie a můžu říct, že Univerzita byla kompletně na tuto skutečnost připravena, což mě mile překvapilo. Pobyt jednoznačně doporučuji všem odvážným, kteří se nebojí poznávat nové kultury a země.

VOJTĚCH MEIER, Management,

Nanyang Technological University, Singapur

Erasmus na belgické univerzitě HOGENT byl zatím mým největším dobrodružstvím v životě. Nejenže jsem zde potkal spoustu skvělých lidí a samotou jsem netrpěl ani přes karanténu, ale navíc jsem zde nabyl vědomosti, které bych jinde jen tak nezískal. Učitelé zahraničních studentů jsou zde velmi vstřícní a výuku obohacují svými bohatými zkušenosti z praxe. Erasmus mi otevřel oči a dal spoustu drahocenných zkušeností, které bych nezískal, kdybych nevystoupil z mé komfortní zóny v pohodlí domova.

ONDŘEJ  LAMPA, Marketing a obchod, 

HOGENT, Gent, Belgie

Klasická korejská univerzita s nejhezčím kampusem, jaký jsem kdy viděl. Keimyung nabízí spousty zajímavých předmětů z různých oborů, ale univerita je zaměřená spíše na strojírenství, ekonomii a sociální vztahy. International Office velmi dobře komunikuje se studenty, odpoví Vám na všechny otázky a vždycky Vám pomůžou. 

ONDŘEJ  ŠPERNOGA, Management

Keimyung University, Korea

Studovala jsem na UCD Michael Smurfit Graduate Business School. Studium bylo v době koronavirové krátké, ale velmi se mi tam líbilo. Nejvíce se mi líbilo výzkumné centrum pro doktorské studenty přímo v samotném srdci školy. Měli jsme k dispozici asi 3 místnosti formou open space, kde jsem trávila čas spolu s ostatními PhD studenty a pracovala na své dizertační práci. Byla to pro mě obrovská zkušenost a určitě studium ráda doporučím dále.

ADÉLA  ŠPAČKOVÁ, Finance

University College Dublin, Irsko

Studium na univerzitě v Poznani bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. I přes pandemickou situaci jsem poznala spoustu nových lidí, získala nové pohledy na problematiku mého oboru a zároveň získala neocenitelné zkušenosti. I když je Polsko pro nás skoro "za rohem", není to moc oblíbená destinace českých studentů, a možná
nezažijete takovou exotiku jako třeba ve Španělsku nebo v Koreji, ale Poznań je skvělé studentské město, která má rozhodně co nabídnout.

PATRICIE KUBALÁKOVÁ, Marketing a obchod,

The Poznan University of Economics and Business, Polsko

Během studia na EKF jsem do zahraničí vyjel na (zatím) tři pobyty a není možné je patřičně shrnout v pár větách. Ačkoliv se částečně odehrávaly během pandemie, i tak mi přinesly spoustu nečekaných zážitků, nových známých z celého světa, výrazné zlepšení angličtiny a zahraniční diplom. Každý z nich byl především úplně jiný. 

Na pobytu v Sofii se mi nejvíce líbil studentský život v kampusu a možnost levně cestovat do dalších zemí. Naopak ve Velké Británii jsem dostal možnost strávit rok na velké moderní univerzitě v klidném anglickém městě uprostřed přírody. Aktuální pobyt v Aténách je ze všech tří nejvíce poznamenaný pandemickou situací.  I tak rozhodnutí vyjet rozhodně nelituji, protože jsem stihl navštívit všechny hlavní památky, několik řeckých ostrovů a na zkoušky jsem se učil na pláži.

Pro studenty Ekonomické fakulty považuji za velmi přínosné, že bez ohledu na vybranou zemi nové znalosti nezískají jen studiem samotným, ale také tím, že rozdíly v různých ekonomických aspektech uvidí na vlastní oči.

ADAM FALDYNA, Marketing a obchod,

University of Piraeus, Řecko