Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Co je studentská komora?

Studentská komora (SK) je součástí Akademického senátu, což je samosprávný volený orgán naší fakulty, ve kterém je celkem 15 senátorů. Mezi nimi je vždy 5 studentů, což jsou zástupci, které si ostatní studenti zvolili ve volbách.

Kdo jsme?

Ing. Adam Skácel

2. ročník doktorského studia, program Ekonomika a management

Přestože strávil zimní semestr v belgickém Gentu, snažil se být SKASu nápomocný. Jako jeho člen cítí velkou zodpovědnost vůči svým studentským voličům, kterým se bude vždy snažit naslouchat. Mezi jeho zájmy patří technologie, vážná hudba, mechanické hodinky a Manchester United. 

Bc. Natálie Cváčková

2. ročník navazujícího studia, program Marketing a obchod

Členka univerzitního akademického senátu, která žije studiem a prací v rodinné firmě. Jako bývalé profesionální tenistce ji nechybí ambicióznost, disciplína a houževnatost. Přála by si, aby pedagogové vnímali studenty v lepším světle, a také proto je ve SKASu.

Ing. Daniel Pakši

2. ročník doktorského studia, program Ekonomie

Snaží se mít přehled o všem možném a nemožném, co se kolem něj a ve společnosti děje. A pokud možno se o problémech bavit a najít řešení. Nejlépe a nejupřímněji se věci řeší u piva, tak se bude těšit na vaše návrhy a připomínky právě tam.

Bc. Markéta Bartoňová

2. ročník navazujícího studia, program Marketing a obchod

Markéta se věnuje mnoha různým aktivitám. Kromě členství v SKASu, byla součástí talentového programu Kariérního centra VŠB, je členkou studentské organizace AIESEC a pracuje pro technologický start-up. Po třech letech studia má přehled o tom, co studenty trápí a rozhodla se to zlepšit díky SKAS. 

Ing. David Neděla

4. ročník doktorského studia, program Finance

Jelikož je již mnoho let studentem EKF, chtěl poznat chod univerzity i z jiného pohledu. Především to pro něj představuje skvělou příležitost, jak prosazovat zájmy a potřeby studentů a tím přispívat i k celkové atraktivitě fakulty. Charakterizoval by se jako komunikativní, přátelský, cílevědomý a zodpovědný.

Co děláme?

  • zastupujeme vás a řešíme vaše problémy (nejen) s vedením fakulty,
  • náš předseda se účastní kolegií děkana, takže máme informace o dění na fakultě z první ruky,
  • volíme děkana, disponujeme 5 hlasy, které mají stejnou váhu jako hlasy akademiků,
  • schvalujeme v senátu Výroční zprávy fakulty, Rozpočet a další předpisy,
  • účastníme se zasedání Akademického senátu EKF,
  • pomáháme při organizaci různých akcí fakulty, jako jsou např. Dny otevřených dveří, Úvod do studia apod.

Ozvi se nám!

Potřebuješ s něčím poradit? Máš nápad jak naši fakultu zlepšit? Nebo si chceš jen pokecat o tom, jak je studentský život super? Od toho jsme tady! Kontaktovat nás můžeš tolika způsoby, že je jen na tobě, jaký si zrovna vybereš.

...a jestli je to fakt urgent, zkus tento kontaktní formulář!