Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Co je studentská komora?

Studentská komora (SK) je součástí Akademického senátu, což je samosprávný volený orgán naší fakulty, ve kterém je celkem 15 senátorů. Mezi nimi je vždy 5 studentů, což jsou zástupci, které si ostatní studenti zvolili ve volbách.

Kdo jsme?

Ing. Daniel Pakši

2. ročník doktorského studia, program Ekonomie

Snaží se mít přehled o všem možném a nemožném, co se kolem něj a ve společnosti děje. A pokud možno se o problémech bavit a najít řešení. Nejlépe a nejupřímněji se věci řeší u piva, tak se bude těšit na vaše návrhy a připomínky právě tam.

Ing. Lukáš Jursa

4. ročník doktorského studia, program Ekonomie

Jako doktorand kombinuje svou odbornou zkušenost s nadšením pro zlepšení akademického prostředí. Mimo své akademické zájmy má rád přírodu a hory. Jeho cílem ve SKASu je podporovat moderní výukové metody, pružné vzdělávání na míru a zájem studentů. Lukáš se těší na svou práci pro studenty a bude rád i za Vaše podněty ke zlepšení společného prostředí na EKF.

Bc. Anežka Šenkýřová

2. ročník navazujícího studia, program Marketing a obchod

Anežka je člověk milující nové výzvy. Když se naskytne příležitost posunout se dále, ani na chvilku neváhá. Již před vstupem do akademického senátu vypomáhala s organizací školních eventů a reprezentovala fakultu na nejednom veletrhu vysokých škol. Třetím rokem pracuje v marketingové agentuře a nedávno absolvovala roční stáž na PR oddělení v Hyundai v Nošovicích. Díky studijním pobytům si plní své cestovatelské sny. Během bakalářského studia strávila půl roku v belgickém Gentu a v současné době studuje na Ajou University v Jižní Koreji. Přála by si, aby studenti více využívali možností, které studium na VŠB nabízí, a ráda poradí nejen ohledně výjezdů, ale i celkově studia.

Bc. Jan Píšek

1. ročník navazujícího studia, program Marketing a obchod

Honza se kromě členství v akademickém senátu věnuje práci v rodinné firmě. Je milovníkem sportu, cestování a kultovních filmů a seriálů. Snaží se o to, aby univerzita směřovala více své pozornosti směrem k praxi a připravila absolventa na skutečný trh práce.

Ing. Vojtěch Koňařík

3. ročník doktorského studia, program Ekonomie

Doktorand, který využil možnosti studia v zahraničí (2x Tchaj-wan, Lotyšsko) a získal tak inspiraci pro implementování nově nabitého poznání u nás. Ve svém volném čase rád čte, tančí folklór, hraje na kytaru a pravidelně běhá. Ze své pozice v SKASu by rád přispěl ke zkvalitnění výuky a maximálně podporoval studentky a studenty v zahraničním studiu. Za nejdůležitější vlastnost při studiu považuje vytrvalost a snahu být každý den na tom lépe než ten předchozí. 

Co děláme?

  • zastupujeme vás a řešíme vaše problémy (nejen) s vedením fakulty,
  • náš předseda se účastní kolegií děkana, takže máme informace o dění na fakultě z první ruky,
  • volíme děkana, disponujeme 5 hlasy, které mají stejnou váhu jako hlasy akademiků,
  • schvalujeme v senátu Výroční zprávy fakulty, Rozpočet a další předpisy,
  • účastníme se zasedání Akademického senátu EKF,
  • pomáháme při organizaci různých akcí fakulty, jako jsou např. Dny otevřených dveří, Úvod do studia apod.

Ozvi se nám!

Potřebuješ s něčím poradit? Máš nápad jak naši fakultu zlepšit? Nebo si chceš jen pokecat o tom, jak je studentský život super? Od toho jsme tady! Kontaktovat nás můžeš tolika způsoby, že je jen na tobě, jaký si zrovna vybereš.

...a jestli je to fakt urgent, zkus tento kontaktní formulář!