Den finanční gramotnosti 2024 zná své vítěze

Škola hrou a to doslova... V pátek 22. března proběl na EKF již 5. ročník soutěže pro středoškoláky.

V pátek 22. března 2024 proběhl na Ekonomické fakultě VŠB-TUO pod záštitou Katedry financí již 5. ročník soutěže Den finanční gramotnosti. Letos byla úšast rekordní! Celkem 48 dvoučlenných studentských týmů z 19 středních škol nejen z Moravskoslezského kraje poměřilo své síly ve hře Finanční svoboda, vyzkoušelo si práci finančního poradce a otestovalo své znalosti při testu finanční gramotnosti.

Akce pořádaná Ekonomickou fakultou měla tradičně velký úspěch a ukázala středoškolákům, že i studium na vysoké školě se může proměnit v zábavnou hru.

Po sečtení bodů z obou soutěžních součástí vzešlo toto pořadí:

• 1. místo: Dominik Kalouda a Jan Vlček, Matiční gymnázium, Ostrava,
  • 2. místo: Ondřej Lindner a Miroslav Was, Gymnázium Františka Živného v Bohumíně,
  • 3. místo: Šimon Makara a Jan Cahlík, Obchodní akademie Ostrava - Mariánské Hory

Všem vítězům gratulujeme!

Vloženo: 25. 3. 2024