Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

Rostya Gordon-Smith

F_RGS

Rostya přes dvacet let působí v oblasti řízení a rozvoje lidských zdrojů nejen v Česku, ale i v Kanadě, Velké Británii, Japonsku, Brazílii, Estonsku, Rusku a v dalších zemích. Založila konzultační společnost People Impact. Získala vzdělání ve Velké Británii, Kanadě a Austrálii. Rostya byla jmenována jednou z 50 vrcholových, světových HR manažerů v „HR World“. Je zakladatelkou celo-národní soutěže pro nejlepší projekt v HR – „HREA“, HR Excellence Award a zakladatelkou několika strategických firemních vzdělávacích systémů a programů (firemní university). Angažuje se v organizaci aktivit, podporujících kontakty mezi českými a zahraničními odborníky v oblasti lidských zdrojů. V roce 2011 publikovala knihu „Ůspěšně s kůží na trh“ www.uspesneskuzinatrh.cz  a napsala kurz „Jak budovat svojí osobní značku“. Dále publikovala články v časopisech Computer World, HK East European Review, Beautiful British Columbia, Personal and HR Forum. Rostya je častou mluvčí na mezinárodních konferencích, přednáškách a seminářích (Kanada, Hong Kong, Shanghai, Bangalore, Amsterdam, Londýn, Budapešť, Vídeň, Frankfurt, Bratislava, Moskva)

Ivana Watson

F_Ivana Watson

Ivana má dvacetileté zkušenosti z řízení lidských zdrojů v mezinárodních společnostech, a to včetně regionálních rolí v Evropě a Africe. Pracovala ve společnostech Tetra Pak, Toyota, Rockwell Automation, Abbott Laboratories. Jako HR Director / Cluster Leader pracovala ve Švýcarsku a v Portugalsku (zodpovědnost za jihozápadní Evropu). Ve společnosti Hewitt Associates (nyní Aon Hewitt) vedla poradenskou sekci a působila jako konzultant pro vrcholová vedení společností až do počtu zaměstnanců 12 000. Má Master´s Degree v Strategic Human Resource Management na univerzitě Sheffiled Hallam, UK. Absolvovala řadu kurzů v oblasti řízení a podnikání, a to v MCE Brusel, Ashridge Institute a IMD Lausanne. Je certifikovaná v psychometrických testech Predictive Index, Thomas International a Prism.

Je zkušený facilitátor na mezinárodní úrovni (země Evropy a Afriky) – pomáhá společnostem v efektivním řízení pracovních setkání, ať už strategická, změnová, exekuční apod. Ivana je též akreditovaný mediátor (řešení sporů) a specializuje se na Alternative Dispute Resolution (ADR) v byznysu.

Hana Caltová

F_Hana

Všestranné zkušenosti v práci s lidmi Hana získávala v průběhu dlouholetého působení v mezinárodním obchodě, kdy měla příležitost rozvíjet obchodní týmy v Evropě a Asii. HR chápe jako zkratku pro human relations a od roku 2016 pečuje o lidské vztahy v Kofole. Jejím cílem je rozvíjet tyto vztahy na evropské úrovni, a to s respektem k tomu, co vybudovali její předchůdci, s odkazem k tradičním lidským hodnotám i současným trendům tak, aby se stávaly významným přínosem k plnění snů a plánů rodiny Kofola.

 V rámci programu BeEager aneb Co tě ve škole nenaučí se věnuje kariérnímu mentoringu studentů a absolventů VŠ. Absolvovala studium MBA in Executive Leadership a na své cestě se drží afrického přísloví: Chceš-li jít rychle, jdi sám. Chceš-li dojít daleko, pojďme společně.

Ivana Šabatová

F_Ivana Sabi

Ivana působí jako konzultantka a školitelka v oblasti informačních a komunikačních technologií a managementu. Zaměřuje se zejména na zavádění a zlepšování procesního řízení, automatizaci procesů, řízení byznys pravidel a kvality dat a dále na oblast managementu IT služeb. Vedla rozsáhlé projekty implementace informačních systémů a řízení IT služeb ve výrobních podnicích, obchodních organizacích i ve veřejné správě. Více než pět let zastávala pozici ředitelky pro marketing a zahraniční obchod společnosti DECROS, která vyvíjela a dodávala hardwarové a softwarové systémy pro zabezpečení dat. Podařilo se jí vytvořit distribuční síť pro prodej těchto produktů ve více než 20-ti zemích celého světa a v roce 1998 získat evropskou cenu informačních technologií (The European IST Prize). Iniciovala a vedla řadu projektů v oblasti informačních technologií a inovací, pro některé z nich získala financování z dotačních programů. Byl to například projekt Informační systém pro malé a střední podnikatele HK ČR, či založení Regionální kontaktní organizace v jižních Čechách pro podporu projektů v rámcových programech EU. V letech 2009-2011 v pozici "exploitation director" koordinovala značnou část aktivit rozsáhlého mezinárodního vědecko-výzkumného projektu MASTER financovaného ze 7mého rámcového programu EU. Je autorkou vzdělávacího programu Certified Business Process Architect, ve kterém účastníky kurzu připravuje na složení zkoušky OCEB2 (OMG Certified Expert in BPM).

Květuše Hrubá

F_Kveta

Květa vystudovala Právnickou fakultu UJEP v Brně.

Lektorka po několika letech praxe jako Podnikový právník (ve společnostech Potraviny Ostrava a ArcelorMittal) změnila pozici na asistenta soudce na úseku pracovního práva. Nicméně se následně profilovala do profese personálního ředitele a nyní pracuje jako vedoucí odboru personalistiky a právník.

Jako právník patří k uznávaným odborníkům na pracovní právo, má zkušenosti se zastupováním společností, přípravou a revizí smluv a řešení netradičních a náhodně v životě se vyskytujících situací (dosud právně neřešených).

Má zkušenosti v oblasti řízení lidských zdrojů, z mezinárodních korporací se zaměstnáváním cizích státních příslušníků, a to jak ze zemí EU, tak i ostatních světových destinací. Ovládá pracovní právo včetně souvisejících oblastí.

Martina Szturc Káňová

F_Martina

Martina pracuje 13 let v oblasti řízení lidských zdrojů, z toho 7 let na manažerské pozici. Má bohaté zkušenosti s budováním nově vznikajících zahraničních firem a nastavováním HR procesů „na zelené louce“. Dříve pracovala pro japonskou společnost Shimano v Karviné a společnost vyrábějící elektroniku Asus. Působila také na pozici Manažerky lidských zdrojů ve společnost GE Money Bank, a.s., kde měla komplexně na starosti oblast lidských zdrojů v Centru zákaznických služeb v Ostravě – Hrabové. Má mimo jiné zkušenosti s relokováním procesů.  V této oblasti ze strany HR úspěšně zastřešila rozsáhlý proces relokace týmů Praha – Ostrava. Za tento projekt obdržela ocenění HR ředitele skupiny General Electric. Nyní pracuje ve společnosti OKIN BPS na pozici HR Director OKIN GROUP, a.s. Zabývá se lektorskou činností v oblasti lidských zdrojů a měkkých dovedností. Věnuje se také aktivitám v oblasti podpory diverzity v týmu. Vystudovala Slezskou univerzitu, obor Marketing a management.

Žaneta Giel Sigmundová

F_Zaneta

Žaneta má bohaté zkušenosti s vytvářením a implementací HR projektů týkajících se recruitmentu, rozvoje a talent managementu. Zastává pozici personální ředitelky skupiny AWT a koordinuje HR procesy s významným operátorem nákladní železniční dopravy v Evropě, skupinou PKP CARGO. Dříve působila na různých HR pozicích ve společnosti Walmark, Henniges Automotive nebo energetické skupině RWE. 

Ilona Urbanová

F_Ilona

Ilona má bohaté zkušenosti z oblasti personálního řízení a vzdělávání. Stála u vzniku jedné z prvních jazykových škol v tehdejším Československu FISHNET ACA a založila čtyřleté gymnázium s rozšířenou výukou jazyků Beskydy Mountain Academy. Během své manažerské praxe pracovala na pozicích personální ředitelky pro významné české i zahraniční společnosti. V současné době se věnuje poradenství v oblastí individuálního i firemního rozvoje. Kromě lektorské činností působí také jako mentorka v programu MINERVA 21.

Eva Tmejová

F_Eva Tmejova

Eva se personalistice věnovala po celý svůj profesní  život. V průběhu 35  let pracovala v podstatě ve všech profesích v rámci řízení lidských zdrojů. Vystudovala sociologii a andragogiku se zaměřením na personální management na Univerzitě Palackého v Olomouci. Od roku 2002 byla personální ředitelka ve Skupině Dalkia v České republice  v rámci nadnárodní skupiny Veolie. Řídila a pracovala na mnoha mezinárodních projektech  v oblasti řízení lidských zdrojů, zejména personálních procesů a zvyšování produktivity řízením  organizačních změn.

Pod jejím vedením se Dalkia Česká republika umístila třikrát na prvním místě jako Nejlepší zaměstnavatel Moravskoslezského regionu a v roce 2012 jako Nejlepší zaměstnavatel v celé České republice.

Od roku 2008 je Dalkia Česká republika nositelem standardu Investor in People, jako jediná firma v České republice v oblasti těžkého průmyslu a energetiky. V roce 2013 Dalkia obhájila tento prestižní titul a v rámci recertifikačního auditu získala stříbrnou medaili.

V minulém roce byla zvolena personálními manažery Osobností HR 2013.

Od roku 2014 je v důchodu a věnuje se konzultační a poradenské činnosti a jako lektorka předává své bohaté zkušenosti. 

Ivana Tovaryšová

F_Ivana Tovarysova

Ivana má dlouholeté zkušenosti s náborovým procesem absolventů škol, se se zaškolováním a podporou nových zaměstnanců, je garantem adaptačního programu pro absolventy. Spolupracuje se školami na všech úrovních. Má bohaté zkušenosti s řízením projektů v rámci VÍTKOVICE, a.s., vzděláváním a rozvojem zaměstnanců. Koordinuje a metodicky řídí personální útvary společnosti skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP v návaznosti na úkoly personální strategie. Zabývá se externí lektorskou činností v oblasti personalistiky, měkkých dovedností, psychologie a sociologie.