Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku

RNDr.
Jiří Lošťák,
Ph.D.

Lektor-Lošťák

Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UP Olomouc (Matematika-Fyzika, Výpočetní technika), kde získal v roce 1989 doktorát. Je absolventem Českého institutu pro marketing (CIMA). Studoval Brno Business School PF VUT Brno (MBA Nottingham Trend University) a v roce 2018 dokončil doktorandské studium na VŠB - TU Ostrava obor Podniková ekonomie a management. Franchisingu se věnuje od roku 1998. V roce 2004 otevřel svoji poradenskou kancelář v Olomouci. V témže roce se stal řádným členem České asociace franchisingu a od roku 2006 je členem Správní rady ČAF. Poskytuje služby v oblasti franchisingového poradenství v celé České a Slovenské republice. (www.lostak.cz ). Mezi klienty poradenské kanceláře patří:  Europharm a.s. (PHARMALAND / BENU), EFEF s.r.o (VÝTOPNA Restaurant), Doktor Klain s.r.o. (DOKTOR KLAIN – optika), MARVEL International (MARVEL Mobilní domy), Kinekus s.r.o. (KINEKUS – hobbymarket Slovensko), Realitní kancelář PUBEC, VAVRYS (sportovní oblečení, např. CRAFT), Kaas met Smaak (Sýrárium), OXALIS (Čaj a káva), prodejny značkových kuchyňských a domácích potřeb POTTEN&PANNEN COOK SHOP, ADP-SANCO (Dům domácí péče), EXTÉRIA (poradenské kanceláře pro BOZP a PO), UZENÁŘSTVÍ CHODURA (značkové prodejny masa a uzenin), SOLODOOR (Prodejní studia značkových dveří a zárubní), Mr. KEBAB (fastfood, Slovensko), CBA PRÉMIUM (prodejny potravin), BODY EXPRESS (studia EMS), BALONY.EU (vyhlídkové létání), ORIGINAL BEER SPA (pivní lázně), a další.. 

Mgr. Pavel Kašpar

Lektor-Kašpar

Zaměřuje se zejména na strategické poradenství, vztahy s médii, krizovou komunikaci, interní komunikaci, veřejné záležitosti a redakční služby. Public relations se aktivně věnuje od roku 2006 a od roku 2018 pak skrze agenturu Kašpar PR s.r.o. Pracoval na pozici Marketing a PR manažera výrobní letecké společnosti ZLIN AIRCRAFT, na různých marketingových a poradenských pozicích v agenturách Virklis, Pram Consulting, PR Konektor a Just Communication. Zkušenosti má z práce redaktora a fotoreportéra regionálního Valašského deníku. Je absolvent PR Akademie APRA (2009), stáže v Ogilvy & Mather. Absolvoval kurz mediálního tréninku - tiskový mluvčí apod. Narodil se ve Zlíně, vystudoval Fakultu managementu a ekonomiky (Bc.) a Fakultu multimediálních komunikací (Mgr.) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (šéfredaktor projektu univerzitní televize Neon TV). Od roku 2016 spolupracujeme s mezinárodní fullservisovou agenturou inEvidence, specialistou na poradenství v oblasti Customer Advocacy. InEvidence je britská společnost s kancelářemi v Londýně, Mnichově, Singapuru a Kalifornii. Kašpar PR je členem PR Klubu a Hospodářské komory hlavního města Prahy.

Ing.
Lubomír Mile
k

Lektor-Mílek

Po dokončení studia oboru managementu a podnikové ekonomiky na Vysoké škole ekonomické v Praze pracoval v oblasti poradenství, zprostředkování realit a souvisejících služeb. Svou profesní dráhu zahájil v česko-holandských investičních realitních společnostech a zároveň působil na katedře managementu VŠE v Praze jako přednášející lektor předmětu “Trh nemovitostí”. Další kvalifikaci a zkušenosti získal při přípravách nebo managementu komerčních developerských projektů a investic do nemovitostí pro významné zahraniční (City Center Properties, AM Development) a české společnosti (Metrostav, Develop Invest, Pyramida Pardubice) a později vše úspěšně zúročil ve své vlastní realitní firmě CBD Group. Je dlouholetým členem Správní rady České asociace franchisingu. Má bohaté zkušenosti s masterfranchisingem, zejména v realitách, přivedl a zavedl do České republiky značku CENTURY 21.

Mgr.
Antonín Kazda,
LL.M

Lektor-Kazda

Antonín Kazda je advokát zapsaný u České advokátní komory od roku 2002 a dále učitel katedry soukromého práva Vysoké školy CEVRO Institut v oborech právo duševního vlastnictví, vyjednávání a psaní smluv a podání od roku 2012. V minulosti vyučoval také na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

V rámci samostatně vykonávané advokátní praxe se zabývá zejména franchisingem a právem duševního vlastnictví. V minulosti spolupracoval na dlouhodobé bázi se zahraničními advokátními kancelářemi a jejich pražským zastoupením, včetně Squire Sanders & Dempsey, CMS Cameron McKenna (kde koordinoval komerční praxi kanceláře a praxi duševního vlastnictví poboček ve Stř. a Východní Evropě) a vedl právní tým advokátní kanceláře konzultantské skupiny Deloitte – Deloitte Legal. 

Přednáší franchisové právo na odborných konferencích a seminářích.

Pan Kazda absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, Filozofickou fakultu UK v Praze, obor dánština - politologie, a Právnickou fakultu Harvard Univerzity v USA. Během studií absolvoval studijní pobyty v Nizozemí a Dánsku  a zúčastnil se stáže při Delegaci Evropské komise v Praze.

Hovoří anglicky, italsky, dánsky, německy a francouzsky.

Ing. Vladimíra Filipová, Ph.D.

Lektor-Filipová

Absolvovala Národohospodářskou fakultu VŠE, v současné době zde působí na Katedře obchodního podnikání a komerčních komunikací, působí také na Vysoké škole manažerské informatiky a ekonomiky. Kromě toho podniká v oblasti daňového poradenství a vedení účetnictví pro právnické i fyzické osoby a je lektorem v kurzech účetnictví a daní například pro Svaz účetních či Obchodní institut. Hovoří německy, rusky a anglicky.

Ing. Jiří Krajča

Lektro-Krajča

je absolventem provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Absolvoval zahraniční stáže na univerzitách Renes ve Francii a Univerzita Aristotelu v řecké Soluni. Dlouholeté praktické zkušenosti získával v top managementu obchodních firem. Od roku 1996 se   podílel na krizovém řízení a restruktualizaci řady firem. Franchisingu se hlouběji věnuje od roku 1999. V roce 2000 absolvoval stáž na franchisové centrále franchisové firmy NBB bauSpezi v německém Hanoveru. Jiří Krajča působí jako konzultant a poradce ve franchisingu a při budování franchisových konceptů. V roce 2000 byl jedním z iniciátorů obnovení činnosti České asociace franchisingu.

V roce 2008 až 2011 spolupracoval s VŠE v Praze na přípravě semestrálního kurzu Franchising. V roce 2010 úspěšně dokončil projekt aplikace master licence společnosti Uniglobe International Vancouver pro ČR a SR. Master licence byla na základě projektu udělena v červnu 2010.Poradenství je poskytováno ve spolupráci s partnerskou poradenskou firmou Franchise and Retail Academy www.franchising-academy.cz. Je řádným členem České asociace franchisingu. 

Ing. Jindřich Hegmon

Lektor-Hegmon

Je absolventem ČVUT Praha. Specializuje se na informační technologie pro obchodní sítě, má bohaté zkušenosti jako lektor i konzultant pro tuto oblast. Je zakladatelem softwarové společnosti DATEC (1991), která poskytovala IS významným franchisovým sítím po celém světě (např. UNITED COLOR OF BENETTON, RESERVED, HUGO BOSS, KENVELO, a další). Díky implementaci informačních systémů do nadnárodních firem jsou jeho zkušenosti k nezaplacení. Má velký nadhled a umí velmi přesně vystihnout slabá místa firmy pohledem zkušeného analytika. Stejně tak dokáže vyzdvihnout silné stránky firmy a nabídnout zajímavá řešení přes informační systém.