Základní informace

MINERVA 21 je zcela nový koncept v České republice, jehož iniciátorkou je Rostya Gordon Smith, mezinárodně uznávaná expertka v oblasti rozvoje jednotlivců i organizací a spoluautorka knihy „Úspěšně s kůží na trh“.  Zaměřuje se specificky na ženy – na zvýšení jejich sebevědomí a profesních znalostí, na budování sítě kontaktů, vzájemné předávání zkušeností, spolupráci a posílení vlivu ve společnosti. Pomáhá ženám v tom, aby byly připravené přijímat výzvy a vedoucí pozice v různých oblastech podnikání a veřejného života.

Cílem projektu MINERVA 21 je vytvořit společenství sebevědomých žen, které chtějí na sobě pracovat, vzdělávají se, spolupracují, sdílejí své zkušenosti a pomáhají druhým, a to v každém věku a životní situaci.

Aktivity MINERVA 21

 • Akademie MINERVA 21
  Vzdělávací program
 • Networking MINERVA 21
  Vytváření sítě kontaktů, vzájemná nabídka služeb, sdílení zkušeností
 • Koučink a mentoring MINERVA 21
  Individuální osobní a profesní rozvoj žen
 • Klub MINERVA 21
  Odborná a společenská setkání, studijní cesty a další klubové aktivity
 • Nadační fond MINERVA 21
  Udělování stipendií a podpora zajímavých projektů žen

Pilotní projekt MINERVA 21 v oblasti vzdělávání se uskuteční v listopadu 2014 na Ekonomické fakultě VŠB v Ostravě a je primárně určen pro studentky magisterského studia a absolventky vysokých škol. Jedná se o panelovou diskusi na téma „Žena a kariéra“ a čtyři navazující workshopy s odborníky. Po absolvování celého modulu obdrží účastnice certifikát. 

Prezentace projektu MINERVA 21 (formát PPTX, 2,5MB)


© 2019 VŠB-TU Ostrava