CFA Society Czech Republic

CFA Society Czech Republic je neziskové sdružení finančních profesionálů, které bylo založeno v roce 2002. Je jednou z členských asociací CFA Institute a jejím cílem je prosazovat nejvyšší odborné a etické standardy na českém finančním trhu. V současné době sdružuje více než 157 členů, většinou držitelů titulu CFA, a přes 1000 kandidátů z České republiky i Slovenska. Členy jsou především finanční analytici, portfolio manažeři, konzultanti a investiční bankéři finančních institucí. Sponzory Society jsou např. EY, ČSOB Asset Management a ING Investment Management.

Program CFA je považován za jednu z nejnáročnějších kvalifikací ve financích a jeho absolventi mají značnou výhodu při hledání uplatnění u nejlepších firem jak v České republice, tak v zahraničí. V řadě zemí je také uznávám místo makléřských nebo dalších odborných zkoušek a jeho výhodou je, že zkoušky CFA jsou celosvětově jednotné. Více informací najdete na www.czechcfa.cz.

CFA Institute je globální organizace, která sdružuje finanční odborníky a zaštiťuje program CFA. Hlavním cílem CFA Institute je vytvořit takové ekonomické prostředí, kde jsou zájmy investorů na prvním místě a trhy fungují efektivně na základě prosazování nejvyšších odborných a etických standardů. Institut má aktuálně více než 142 tisíc členů ve 159 zemích, více informací najdete na www.cfainstitute.org.

Pravidla pro CFA Scholarship 2019 naleznete zde.


© 2018 VŠB-TU Ostrava