Soutěž DUEL

Soutěž DUEL - 4. ročník

DUEL4 V pátek 30. 11. 2018 se bude konat 4. ročník soutěže pro studenty středních škol s ekonomickým zaměřením s názvem DUEL, který pořádá společně Katedra účetnictví a daní, Katedra financí a Katedra podnikohospodářská pod patronací Ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava a Nadačního fondu Karla Engliše.

Soutěž DUEL - 3. ročník

 DUEL 2017 V pátek 1. 12. 2017 se konal 3. ročník soutěže pro studenty středních škol s ekonomickým zaměřením s názvem DUEL, který pořádala společně Katedra účetnictví a daní, Katedra financí a Katedra podnikohospodářská pod patronací Ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava a Nadačního fondu Karla Engliše. Soutěže se zúčastnilo 11 tříčlenných týmů z celého Moravskoslezského kraje. Na 1. místě se umístilo Gymnázium a Obchodní akademie, Orlová, p.o., na 2. místě to byla Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí a na 3. místě Obchodní akademie Český Těšín, p.o. Pro pedagogický doprovod byla zorganizována exkurze do Kofilabu v Ostravě, kde měli pedagogové možnost vyslechnout zajímavou přednášku na téma „Historie a taje pěstování kávy a její přípravy“ spojenou s ochutnávkou různých druhů kávy. Studenti získali věcné a finanční dary od sponzorů soutěže, akce byla pozitivně hodnocena zúčastněnými studenty i pedagogy.

Soutěž DUEL – 2. ročník

V pátek 2. 12. 2016 se konal 2. ročník soutěže pro studenty středních škol s ekonomickým zaměřením s názvem DUEL, který pořádala společně Katedra účetnictví a daní, Katedra financí a Katedra podnikohospodářská pod patronací Ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava a Nadačního fondu Karla Engliše. Soutěže se zúčastnilo 11 tříčlenných týmů z celého Moravskoslezského kraje. Na 1. místě se umístilo Gymnázium a Obchodní akademie, Orlová, na 2. místě to byla Střední průmyslová škola a Obchodní akademie Bruntál a na 3. místě Třinecká obchodní akademie. Pro pedagogický doprovod byla zorganizována exkurze do Integrovaného bezpečnostního centra (IBC) neboli "112". Pedagogové viděli krátký film o vybudování tohoto jedinečného centra, poté měli možnost nahlédnout přímo do operačního sálu IBC s komentovaným výkladem a také navštívili kamerové centrum Městské policie Ostrava. Studenti získali věcné a finanční dary, akce byla pozitivně hodnocena zúčastněnými studenty i pedagogy.

Soutěž DUEL – 1. ročník

V pátek 27. 11. 2015 se konal 1. ročník soutěže pro studenty středních škol s ekonomickým zaměřením s názvem DUEL, který pořádala společně Katedra účetnictví a Katedra podnikohospodářská pod patronací Ekonomické fakulty VŠB - TU Ostrava a Nadačního fondu Karla Engliše. Soutěže se zúčastnilo 10 tříčlenných týmů z celého Moravskoslezského kraje. Na 1. místě se umístila Obchodní akademie, Český Těšín, na 2. místě to bylo Gymnázium a Obchodní akademie, Orlová a na 3. místě Třinecká obchodní akademie. Pro pedagogický doprovod se zúčastnil exkurze na Vyhlídkovou věž Nové radnice v Ostravě, kde pedagogové mohli z nejvyšší radniční věže v České republice, z výšky 73 metrů, obdivovat krásný výhled na dnes již zelenou Ostravu. Průvodce seznámil účastníky exkurze s historií, ale i dalšími zajímavostmi města. Studenti získali věcné a finanční dary, kdy soutěž hodnotili všichni zúčastnění velmi pozitivně.


© 2018 VŠB-TU Ostrava