Asistenční pes pomáhá na EKF

Katka a Tara - nerozlučná dvojice. Ukázkový případ toho, že nic není nemožné a Ekonomická fakulta vychází studentům vstříc ve všech možných směrech.

Katka a Tara... Nerozlučná dvojka a ukázka toho, že spolupráce fakulty a studentky s hendikepem může fungovat k plné spokojenosti obou stran.

Za vším stojí centrum Slunečnice, které se na EKF věnuje pomoci zdravotně znevýhodněným studentům. Právě Slunečnice pomohla naší studentce Katce s vyřízením potřebné administrativy.

Díky tomuto programu jsem od školy snadno získala povolení, aby se mnou má fenka Tara mohla navštěvovat všechny budovy kampusu,” vzpomíná na začátky svého studia Katka. „Podala jsem žádost na studijní oddělení a během jednoho dne ji proděkanka pro studium schválila. Centrum Slunečnice vyčlenilo i peníze na nákup základních potřeb pro pejska, ale třeba i žíněnku, kde Tara může provádět tlakovou terapii. Jsem škole za takovou přívětivost neskutečně vděčná.“ dodává Katka.

Všem studentům byl následně rozeslán e-mail o tom, jak se mají k pejskovi chovat, plakáty se stejnou tematikou pak byly rozmístěny po celém kampusu VŠB-TUO. Dokonce nebyl problém Katku společně s Tarou ani ubytovat na studentských kolejích.

I díky takovýmto maličkostem se snažíme pomáhat a vycházet (nejen) hendikepovaných studentům vstříc.

Vloženo: 30. 5. 2023