DUEL 2022 zná své vítěze

Přinášíme vám výsledky 8. ročníku soutěže pro střední školy DUEL 2022.

V pátek 25. listopadu 2022 se konal tradičně na naší fakultě již 8. ročník soutěže Duel pro studenty středních škol s ekonomickým zaměřením. Letos se soutěže zúčastnilo 14 tříčlenných týmů ze 14 středních škol z Moravskoslezského kraje, a to především z obchodních akademií.

V novém formátu soutěže si studenti společně v týmu zahráli na valnou hromadu fiktivní společnosti s ručením omezeným a v roli jednatele a společníků této obchodní společnosti se seznámili s běžnými, ale i aktuálními krizovými podnikovými situacemi a diskutovali společně dané krizové situace ve svých rolích. Závěrem účastníci soutěže vypracovali finální zápis z valné hromady této fiktivní obchodní společnosti..

Soutěž se konala za podpory řady sponzorů - Deloitte, PricewaterhouseCoopers, Nadační fond Karla Engliše, Statutární město Ostrava aj.), kterým tímto velmi děkujeme.

Děkujeme všem zúčastněným a gratulujeme vítězům!

1. místo - OA a VOŠS, p.o., Ostrava-Mariánské Hory,

2. místo - Obchodní akademie, Český Těšín, p.o.,

3. místo - Obchodní akademie a VOŠ Valašské Meziříčí.

Na organizaci soutěže se podílela Katedra účetnictví a daní, Katedra financí a Katedra podnikohospodářská.

Doufáme, že letošní nový formát soutěže se středoškolským studentům líbil a podpořil jejich kreativitu a kritické myšlení.

Za organizační tým všem děkuje a gratuluje Ing. Jana Hakalová, Ph.D.

Vloženo: 28. 11. 2022