Platnost příspěvku skončila 3. 10. 2022!

Účast na soutěži Anatolian Rover Challenge 2022

Tým doktorandů a studentů Katedry robotiky dosáhl 4. místa na mezinárodní soutěži mobilních robotů Anatolian Rover Challenge 2022.

Tým studentů a doktorandů Katedry robotiky RoverOva, který má již bohaté zkušenosti ze soutěží European Rover Challenge, se v roce 2022 zúčastnil úplně prvního ročníku nové podobně zaměřené soutěže Anatolian Rover Challenge, která se pořádala v tureckém Istanbulu.

Po kvalifikačním kole byl tým ve vedení mezi 14 kvalifikovanými týmy z celkově 20 přihlášených týmů, v Turecku při samotné soutěži se již dařilo o trochu méně a tým nakonec obsadil i tak výborné 4. místo. Navíc získal ocenění za nejlepší průjezdnost složitým terénem a nejlepší robotické rameno.

Soutěže se účastnily týmy z Turecka, Polska, Bangladéše, Indie a Velké Británie.

Vloženo: 3. 8. 2022
Útvar: 354 - Katedra robotiky