Evropský týden odborných dovedností je tady!

Celá Evropa se tento týden nese v duchu významu odborného vzdělávání a Hornicko-geologická fakulta nemohla zůstat pozadu!

Evropský týden odborných dovedností (VET Skills Week) iniciovala v roce 2015 Evrospká komise. „Jeho smyslem je představit odborné vzdělávání a přípravu jako atraktivní, kvalitní a perspektivní oblast studia, která vysokou mírou přispívá k rozvoji inovací a konkurenceschopnosti v Evropě.“
A jsou to právě studijní programy naší fakulty, které studentům nabízejí nejen vysoce kvalitní odbornou přípravu, ale kladou také velký důraz na uplatnitelnost v praxi a provázanost s průmyslem.
Naše fakulta do letošního ročníku iniciativy přispěla akcí s názvem „S technikou se dotkneš hvězd!“, který se uskutenční od 6. - 10. 6. 2022 v našem Planetáriu Ostrava a je tak jednou ze sedmi finančně podpořených organizací, které jsou zapojeny do programu Erasmus+ a pořádají u příležitosti Evropského týdne odborných dovedností akci zaměřenou na téma inkluze a rozmanitost.

Vloženo: 20. 5. 2022
Útvar: HGF - Hornicko-geologická fakulta