Platnost příspěvku skončila 1. 6. 2023!

JA Manažerem nanečisto 2020 - máme třetí místo!

Třetí místo v soutěži JA Manažerem nanečisto 2020 získal tým z Ekonomické fakulty

Koronavirová krize ovlivnila i letošní klání univerzitních týmů z celé České republiky a Slovenska v manažerské simulační hře JA Titan. Účastníci soutěže tak museli prokázat nejen své strategické ekonomické myšlení, ale také schopnost přizpůsobit se okolnostem, které nelze ovlivnit.

Jako již tradičně, i letos Vám přinášíme zprávu o výsledcích soutěže JA Manažerem nanečisto, které se studenti Ekonomické fakulty účastní pravidelně již od roku 2009. Na třetí příčce se ve finálovém kole umístil tým VŠB-TUO ve složení Štěpán Gryc a Ivana Martinčeková.

Na složité nástrahy soutěže i samotné hry studenty připravuje předmět Manažerská simulační hra, vyučovaný paní docentkou Jindrou Peterkovou z Katedry podnikohospodářské. To dokládají i slova Ivany: „Ja za seba môžem povedať, že hlavným dôvodom nášho úspechu bolo, že sme mali perfektnú prípravu počas semestra s pani docentkou Peterkovou, ktorá sa nám venovala a vďaka nej sme dosiahli taký úspech. Mala som super kolegu v tíme :) So Štěpánem sme si dobre rozumeli.“

Ivana také přiznala, že jako tým neměli velké ambice, a soutěž si chtěli hlavně vyzkoušet. První dvě kola proběhla online formou v dubnu a květnu, z každého kola postoupily do finále tři nejlepší týmy. Finále se mělo konat v Praze, kvůli koronavirové krizi nakonec proběhlo dne 11. června 2020 také online přes program MS Teams, kde se sešlo šest nejlepších týmů a zástupci JA, Nadace Tomáše Bati a HP. Našemu týmu se ze začátku soutěže velmi dařilo, první tři kola z celkových osmi dokonce drželi první příčku. Poté se na ně začala dotahovat konkurence, jak nám sdělila Ivana:

„Ja som bola veľmi prekvapená, že sme prvé 3 kolá z 8 boli na prvej priečke. To nás veľmi motivovalo a sme si hovorili, že to už dobojujeme. Potom nás jeden súper predbehol, tak sme ďalšie 4 kolá boli druhý, a v poslednom kole nás ešte jeden súper dokázal predbehnúť. Tak sme nakoniec dosiahli 3 priečku. So Štěpánem sme sa radovali a celý čas sme súťaž prežívali s humorom, a bolo to super :) Nasmiali sme sa a naozaj sme neverili, že sme to dokázali.“

Štěpán pak dodává: „Konkurence byla silná jak z ČR, tak ze Slovenska a výsledky byly těsné. Mezi 1. a 5. místem nebyly moc velké rozdíly a vyhrát mohl kdokoli.“

A jak hodnotí přínos soutěže?

Ivana: „Táto súťaž bola pre nás obrovským prínosom, mali sme možnosť spoznať zaujímavých ľudí. Myšlienka simulačnej hry je skvelý nástroj na spoznanie riadiacich činností a priblíženie práce manažéra a dopady, aké môžu nastať pri nesprávnom rozhodnutí.“

Štěpán: „K úspěchu v soutěži nám nejvíce pomohly cvičení s paní docentkou Peterkovou, která nás připravila na všechny možné situace a scénáře, které mohou nastat nejen v simulaci, ale také v reálném životě a jak na ně zareagovat. A za to jí moc děkujeme.“

My oběma gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů, ve škole či v osobním životě, v reálu či online.

Vloženo: 22. 6. 2020