Platnost příspěvku skončila 6. 5. 2022!

Návrhy studentů Ekonomické fakulty využívá výrobce ponožek v praxi

Jak si ověřit teoretické znalosti v praxi? K firmám, které s Ekonomickou fakultou Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě úzce spolupracují, patří například skrochovická firma Moravec kvalitní ponožky z opavského regionu.

Ta oceňuje, že studenti participují na řešení úkolů z praxe. Děje se tak v rámci předmětu Ekonomika a řízení podniku, jehož garantkou je docentka Jindra Peterková. Jak zdůraznila, tato forma spolupráce významně podporuje propojení teoretických poznatků s praxí. Proto také usiluje o navázání dalších nových kontaktů s firmami.

V akademickém roce 2019/2020 budoucí ekonomové řešili pro skrochovickou společnost dvě témata: Zvýšení prodeje ponožek rozšířením výrobního sortimentu a zmapování podnikatelského prostředí pro vytvoření e-shopu pro Slovensko a Německo. Přitom kladli důraz na ekonomickou proveditelnost svých návrhů.

Deset semestrálních prací vedení skrochovické firmy začátkem května posoudilo a vyhodnotilo tři nejlepší. „Všechny jsou na výborné úrovni, výběr byl opravdu těžký. Že studenti přemýšlejí a přicházejí s návrhy, jak naši výrobu vylepšit, velmi oceňujeme. Při čtení si uvědomuji, co ve firmě není optimální a co je třeba napravit,“ uvedl Vladislav Moravec, jednatel společnosti.

autor textu: Libuše Miarková

Celý článek ze stránky Novinky.cz si můžete přečíst ZDE