Platnost příspěvku skončila 31. 12. 2020!

Den otevřených dveří na Ekonomické fakultě 2020

Na konci ledna proběhl na Ekonomické fakultě tradiční Den otevřených dveří 2020. V jeho průběhu jsme přivítali celkem 700 návštěvníků z celé České republiky, ale také ze zahraničí.

Ve dvou hlavních přednáškách byla zájemcům o studium představena fakulta, v rámci individuálních přednášek a osobních pohovorů pak jednotlivé programy a specializace. Každý návštěvník tak z akce odcházel s množstvím informací, jež mu s volbou budoucího studia určitě pomohly.

To ale není všechno. Aby si uchazeči udělali lepší představu o životě na fakultě a o všech příležitostech, jež jej během studia čekají, připravili jsme bohatý doprovodný program. V chill zóně bylo možné potkat zástupce studentských organizací AIESEC, ESN, studentského online časopisu Sokolská 33 a Studentské komory Akademického senátu EkF a při kávě s nimi probrat všechny dotazy, které jen mohou člověka ohledně studia napadnout. A pokud měli uchazeči zájem i o aktivní trávení času mezi jednotlivými prezentacemi, mohli si vyzkoušet virtuální realitu nebo zasoutěžit o drobné výhry při hře Kahoot.

V průběhu Dne otevřených dveří bylo možné navštívit také International Office a zeptat se na jedno z hlavních lákadel fakulty, a to možnost vycestovat do zahraničí na studijní pobyt nebo stáž. Ekonomická fakulta má více než 110 partnerských univerzit a záleží jen na studentech, kam se v rámci sbírání zkušeností a zážitků chtějí podívat. Při výjezdech nejsou studenti omezeni znalostí angličtiny, jazykové testy nutné pro vycestování děláme také z němčiny, španělštiny, ruštiny, francouzštiny.

Ještě zajímavější možnost studia v zahraničí nabízí program Double Degree organizovaný ve spolupráci s University of Huddersfield (Velká Británie). Po absolvování posledního ročníku Bc. studia v zahraničí studenti obdrží titul jak z Británie, tak po úspěšném složení státních zkoušek i na naší fakultě.

Den otevřených dveří probíhal zároveň na všech fakultách VŠB-TUO. Návštěvníci se mohli bezplatným autobusem přepravit do porubského kampusu univerzity – do jednoho z největších kampusů ve střední Evropě, který kromě špičkově vybavených laboratoří, pavilonů a učeben studentům nabízí i ubytování a sportovní a společenské vyžití.

Pokud jste náš Den otevřených dveří nestačili navštívit, všechny informace najdete zde: https://www.ekf.vsb.cz/cs/studium/.

Kromě informací o studiu třeba i postup v přijímacím řízení nebo průvodce prváka.

Vloženo: 7. 2. 2020