Platnost příspěvku skončila 3. 1. 2024!

Den finanční gramotnosti 2022 zná své vítěze

Škola hrou, a to doslova... V pátek 13. května proběl již třetí ročník soutěže pro středoškoláky pod taktovkou Ekonomické fakulty.

V pátek 13. května 2022 proběhl na Ekonomické fakultě VŠB-TUO pod záštitou Katedry financí již třetí ročník soutěže Den finanční gramotnosti. Po dvouleté "covidové" pauze byla letošní účast opravdu hojná! Celkem 34 dvoučlenných týmů studentů středních škol nejen s ekonomickým zaměřením z Moravskoslezského poměřilo své síly ve hře Finanční svoboda, vyzkoušelo si práci finančního poradce a otestovalo své znalosti při testu finanční gramotnosti.

Akce pořádaná Ekonomickou fakultou měla opět velký úspěch a ukázala středoškolákům, že i škola se může proměnit v zábavnou hru.

Po sečtení bodů z obou soutěžních součástí vzešlo toto pořadí:

• 1. místo:  Marek Šotnar a Matěj Dudek ze SPŠ, OA a JŠ s právem státní zkoušky Frýdek - Místek,
  • 2. místo: Dominik Kalouda a Ondřej Nečas z Matičního gymnázia Ostrava,
  • 3. místo: Vojtěch Knettig a Vojtěch Pavel Podveský z Matičního gymnázia Ostrava.

Všem vítězům gratulujeme!

Vloženo: 16. 5. 2022