Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2019!

Studentský portál Sokolská33.cz podpořil dárcovství krve

Webový portál studentů Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Sokolská33.cz se zapojil do výzvy, kterou vyhlásilo Krevní centrum Fakultní nemocnice v Ostravě spolu s organizací IFMSA CZ (Mezinárodní federací asociací studentů medicíny).

Tým magazínu Sokolská33.cz vedený jeho šéfredaktorkou Anetou Teichmannovou několik týdnů vyzýval prostřednictvím svého webového portálu a sociálních sítí studenty a pedagogy, aby přišli 30. května 2016 darovat krev. „ Akce jsme se ujali s nadšením a zapálením. Chtěli jsme podpořit dobrou věc,“ uvedla Aneta Teichmannová. „Pomyslnou štafetu darování krve odstartovala 28. dubna 2016 Lékařská fakulta Ostravské univerzity, kterou pak následovali studenti z Přírodovědecké fakulty. Ekonomická fakulta akceptovala tuto výzvu jako první z řad vysokoškoláků VŠB-TUO. Potěšilo nás, že se do této iniciativy zapojili i pedagogové. Jsem pyšná na to, že se dostavila třicítka dobrovolných dárců krve, z nichž mnozí navštívili krevní centrum poprvé. Akci hodnotíme velmi pozitivně a jsme naprosto spokojení, že se to tak náramně povedlo. Podpořili jsme dobrou a smysluplnou věc, překonali sami sebe,“ dodala Aneta Teichmannová, studentka oboru marketing a obchodu, která je šéfredaktorkou portálu Sokolská33.cz od letošního března. V redakčním týmu se rozhodli, že založí každoroční tradici darování krve s Ekonomickou fakultou.

(Psáno pro Novinky.cz)

Vloženo: 31. 5. 2016