Platnost příspěvku skončila 31. 5. 2019!

Dialog Petra Robejška s Milanem Zeleným o aktuální evropské i světové ekonomice

Petr Robejšek, jeden ze zakladatelů Institutu 2080, organizuje v České republice besedy s předními ekonomy. V úterý 17. května 2016 na Ekonomické fakultě VŠB-TUO vedl dialog s renomovaným profesorem ekonomie Milanem Zeleným. Oba erudovaní vysokoškolští pedagogové se věnovali   tématům současné evropské i světové ekonomiky. Například přechodu globalizace k relokalizaci, s níž souvisí i nástup digitální společnosti, v níž výrobci produktů a služeb jednají lokálně a přitom sdílejí zkušenosti z celosvětového trhu.
Hosté se také vyjádřili ke stávající situaci v eurozóně, zejména hospodářské krizi v Řecku, dále problematice akciových trhů a dalším aktuálním ekonomickým problémům Evropy i USA.
Záznam dvouhodinové besedy včetně diskuse lze zhlédnout zde: http://eduart.vsb.cz/web/2016BPK/

Vloženo: 19. 5. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy