Přeskočit na hlavní obsah
Přeskočit hlavičku
Platnost příspěvku skončila 31. 7. 2019!

Michaela Frodlová:Účast na dni otevřených dveří není ztrátou času

Den otevřených dveří pořádá 23. ledna 2016 od 9.30 hodin Ekonomická fakulta Vysoké školy báňské - Technické univerzity v Ostravě. O své zkušenosti se podělí pedagogové, současní studenti a také absolventi. Zároveň se uskuteční prohlídka jednotlivých kateder včetně besed s jejich pracovníky.

„Spoustu informací o vysokoškolském studiu lze sice vyhledat na webových stránkách. Je ale rozhodně lepší přijít, podívat se, jakým technickým vybavením škola disponuje a jaká v ní panuje celková atmosféra,“ myslí si Michaela Frodlová z Havířova, která se druhým rokem vzdělává v rámci magisterského studia v oboru Ekonomika podniku. V prosinci 2015 byla jako jediná z Ekonomické fakulty zařazena mezi deset nejlepších studentů Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě.

Vezměte s sebou kamaráda nebo rodiče
Zájemcům o vysokoškolské vzdělání Michaela vzkazuje: „Ověřte si, zda jste si vybrali obor, po němž opravdu toužíte. Ptejte se na jeho obsahovou náplň, případnou praxi, průběh zápočtů i zkoušek a také na uplatnění absolventů. Zajímejte se, jaké máte šance u přijímacího řízení, z čeho se zkoušky skládají a kolik bodů/percentil pro přijetí potřebujete. Uvažujete-li o studijním výjezdu do zahraničí, nezapomeňte se přeptat na vyučované jazyky, úroveň jejich výuky a také na partnerské univerzity v zahraničí. Neméně důležitá je problematika ubytování, dále pak možnost stravování nebo sportovního a kulturního vyžití. Ještě před návštěvou fakulty si sepište vše, na co se chcete zeptat, ať nic nezapomenete. Dobré je také vzít si s sebou kamaráda, kamarádku nebo některého z rodičů. Informací je spousta a dva lidé toho více pojmou. Co unikne jednomu, pamatuje si ten druhý.“

Rozdíl mezi studiem na střední a vysoké škole
Po nástupu na Ekonomickou fakultu Michaelu překvapil systém výuky: „Byla jsem zvyklá na každodenní přípravu a každodenní zkoušení. Na vysoké ale brzy poznáte, že je vše úplně jiné než na střední. Záleží na vás, jak náročné studijní tempo si zvolíte. V průběhu semestru se rozhodně nenudíte. Zapojujete se do spousty týmových i individuálních seminárních prací, prezentací a také plníte úkoly na další hodinu. Zvolíte-li si během semestru volnější režim, před zkouškou pak musíte nasoukat do hlavy stovky stran. To potom stojí za to! Jestli se svobodně rozhodnete studovat vysokou školu, chcete se něco dozvědět, ignorovat přednášky se podle mne nevyplatí. Ono je to i neslušné vůči pedagogům. U těch oceňuji, že s námi od začátku jednají již jako s dospělými a očekávají, že ke studiu budeme přistupovat zodpovědně. A na nás pak záleží, do jaké míry si jejich přání vezmeme k srdci.“ (Psáno pro Novinky.cz)

Vloženo: 18. 1. 2016
Kategorie:  Tiskové zprávy
Zadal:  Administrátor
Útvar: EKF - Ekonomická fakulta
Zpět